Nem sikerült a Fed vezetőjének rávennie a Wall Street-i befektetőket a részvényeladások viszszafogására, így a keddi kereskedések újból csökkenő részvényárakkal zártak. Greenspan ugyan a szenátus előtti meghallgatásán az Egyesült Államok gazdaságának növekedéséről beszélt, de hozzátette, hogy a közeljövőben nem várható kamatemelés. A nap első órájában még hezitáltak a befektetők, hogy vajon melyik irányt válasszák, majd később a növekedés mellett tették le voksukat, ekkor a Dow és a Nasdaq kurzusa magasra lendült. Az emelkedési fázis egészen a zárás előtti pillanatokig tartott, a részvénymutatók végül az utolsó másfél óra leforgása alatt egy százalékot meghaladó mértékű zuhanást produkáltak.
Sokáig a vesztes tartományt kémlelte tegnap a japán vezető részvényeket tömörítő Nikkei 225 index is – a napközbeni beesést a Sony könyvviteli csalásáról szóló pletykák okozták –, de végül a korrekció győzedelmeskedett. Az utolsó pillanatokban felfutó Nikkei árfolyama végül 0,44 százalékos emelkedéssel, 10 296 ponton zárt, a növekedést a Sony cáfolata, illetve a Bank of Japan gazdasági prognózisa segítette. A japán jegybank optimistán nyilatkozott abban a jelentésében, amely a következő hónapok gazdasági kilátásairól szólt. A bank két év után először nyilatkozott derűlátóan. A japán gazdaság a gyenge hazai kereslet ellenére összességében stabilizálódott – idézte a jelentést az MTI–ECO.
Általános, erőteljes korrekció söpört végig tegnap az európai parketteken, az árfolyamokat elsősorban az amerikai társasági adatokra összpontosító befektetők mozgatták. A frankfurti DAX kurzusát a New York-i rohamos árfolyam-növekedés mellett a Deutsche Telekom hírei erősítették. Az amerikai gyorsjelentési dömping első napján az Intel, az Apple Computer, a Motorola, a Boeing, a Ford Motors és a Coca-Cola gazdálkodási adatai voltak a meghatározóak. Az Intel a Merrill Lynch korábbi várakozását teljesítette, ami nem volt túl kedvező. Nem segítette a hosszt a Motorola-eredmény sem: a jóslatoknál kedvezőbb, ugyanakkor története során a legnagyobb veszteséget érte el az első negyedévben a telefongyártó cég. Igen kedvező második negyedévről adott jelentést a Ford. A világ második legnagyobb autógyártó cége 570 millió dolláros nyereséggel zárta az idei második negyedévet, ami meglepő, hiszen a korábbi év hasonló időszakában 180 millió dolláros veszteséget produkált a társaság. Az amerikai tőkepiac növekedéséhez hozzájárult a Coca-Cola gyorsjelentése is: az üdítőitalt gyártó cég április–júniusi időszaka alatt 15 százalékos eredménynövekedést mutatott fel.
Nehezen, de reagált a magyar tőzsde is a nemzetközi eseményekre. A BUX 50 pontos emelkedéssel nyitott, majd napközben elvesztette a növekedési lendületét. Délben egy javuló trend vette hátára a magyar árfolyammutatót, a BUX 7513 pontig erősödött. A kereskedés végére az index maximumából visszaesve 127 ponttal (+1,78 százalék) előző szintje felett lépett a partvonalon túlra.
A forgalom 4,4 milliárd forintra nőtt, ezzel is jelezte a piac, hogy a befektetők a nemzetközi hírekre vásárlásokkal próbálnak reagálni. A nap nyertese a Matáv lett 41 forintos drágulásával. A vezető részvények emelkedéssel zártak; ez alól csupán a TVK volt kivétel: a vegyipari papírok 50 forinttal gyengültek.
Porig égett az egyik budapesti színház