Sorozatosan negatív hírekkel bombázták a társaságok a tőzsdei befektetőket, így nem csoda, hogy az eladók nagy számban vonultak ki a piacokról, maguk mögött hagyván a magába roskadó Wall Streetet. A könyvelési „kozmetikázottságtól” való félelem és az első féléves vállalati eredményjelentések közelsége egyre nagyobb nyomással nehezedett a spekulánsokra, így a hét közepén a Dow Jones-index 3,11 százalékkal zuhant előző értéke alá, míg a Nasdaq technológiai mutató 2,54 százalékos gyengüléssel követte ipari cégekkel telített indikátort.
Az amerikai bezuhanások után tegnap Tokióban is az eladók értékesítési nyomásai érvényesültek: a Nikkei 225 index 2,48 százalékkal gyengült, amit főként a jen erősödése okozott. A japán cégeknek, amelyek exportra termelnek, nem kedvez a jen drágulása, ezért számottevő volt az elektronikai és autóipari szektor papírjainak árfolyamgyengülése. Veszteséggel indult tegnap a nap Európában is, a DAX és FTSE árfolyamát főként a nagy nevű cégek részvényeinek mélyrepülése gyengítette. Szakértők véleménye szerint az európai parketteken tapasztalt gyengülési hullámot nemcsak az amerikai események, hanem a kontinens tőzsdéiről kivonuló befektetők is elősegítették. Mindazonáltal az általános nemzetközi méretű besszt a kreatív könyvelők „csapatának” köszönhették a tőzsdék. A bizalom lassan teljesen megrendül, már sem makrogazdasági, sem fundamentális jellegű hír nem segít, a befektetők eladták részvényeiket.
A piacok morózus hangulatát a tegnapi amerikai események is jól jelezték, a Wal Mart és a Yahoo! egymástól függetlenül adott ki második negyedéves működési adatairól kedvező információkat, erre azonban nemigen reagáltak a tőzsdék. A Yahoo! bejelentése szerint többévi veszteség után az idei év második negyedében végre sikerült nyereséget produkálni. A legismertebb amerikai tartalomszolgáltató cég április és június közötti időszakban elért profitja 21,4 millió dollár lett, szemben az egy évvel korábbi 48,5 millió dolláros veszteséggel.
Százhárom pontos veszteséggel kezdte a magyar tőzsde a hét utolsó előtti üzleti napját, a nyugat-európai és amerikai gyengülések a BÉT-et is elbizonytalanították. A BUX a nyitáskori mélypontjáról az első óra leforgása alatt majdnem kilábalt, de végül 40 ponttal előző értéke alatt a növekedés megrekedt. Az egész nap veszteséges oldalon álló index 7545 pontos (–43 pont) maximumáig tudott felívelni, de az amerikai nyitás hatása újabb „mélyütést” okozott a magyar piacon, így az index záráskor árfolyamából 180 pontot vesztve lépett ki a ringből.
A forgalom a tegnap mért 2,6 milliárd forintról 3,6 milliárd forintra ugrott. Ez azt jelezte, hogy a befektetők egy része már olcsónak találja a magyar részvényeket. A tegnapi kereskedésben a vezető részvények a vegyipari papírok kivételével gyengültek. A vegyipari szekcióból a BorsodChem 170 forinttal, a TVK 50 forinttal drágult. A nap vesztese a Richter (–4,5 százalék) lett, amit a Mol 3,2 százalékos zuhanással követett. A Deutsche Telekom miatt felforrósodott levegőben „olvadozó” Matáv-részvények árfolyama 17 forinttal gyengült. Nem okozott meglepetést viszont a 15 forinttal gyengülő Pick, amelynek tőzsdei kivezetése ezúttal sem járt sikerrel. A bankközi piacon a nemzetközi piaci események hatására a forint árfolyama szűk sávban ingadozott, majd a sáv erős oldalán, 9,80 százalékon állapodott meg.
Baleset történt az M3-as autópályán