Nyitáskor még emelkedés, majd a kereskedés nagy részében zuhanás jellemezte az amerikai árfolyamokat a keddi napon. A tartós iparcikkek rendelésállományának ugrásszerű növekedése emelkedésre késztette az árakat, de az azt követő Conference Board index viszont mélybe rántotta a részvények árát. A nap vesztesei a high-tech-papírok voltak, ezek közül is a Hewlett Packard-, az Intel-részvények jelentős gyengüléssel fejezték be a napot. Az Intel árát a társaság vezérigazgatójának, Craig Barrettnek a kijelentése rontotta le. A csipgyártó cég vezetője szerint a társaság mérsékelt növekedést képes még felmutatni az év hátralévő részében, viszont a PC-s ágazatban már nem várható élénkülés. Az MTI-ECO által idézettek szerint – Craig Barrett úgy vélekedett, hogy addig, amíg a cégek még nem fektetnek be újra az ágazatba, addig nem mutatkozhat megalapozott javulás a komputeriparban. Az, hogy a vállalatok mikor kezdenek több pénzt költeni, nem megjósolható. Barrett még a karácsonyi ünnepek körüli vásárlási konjunktúrában sem számol jelentős impulzusokkal. A beesést erősítette a Nortel Networks bejelentése is, amelyben közzétette, hogy a harmadik negyedévben sem lesz képes javítani az eredményeit. A nyereségessé tétel érdekében újabb költségcsökkentő lépéseket tervez a Nortel, amit az év végéig megpróbál megvalósítani.
Veszteséggel indult és zárult a tegnapi kereskedés a tokiói tőzsdén is. A befektetők az Intel vezetőjének szavát megfogadva nem fektettek be a csipgyártó és a komputergyártó ágazatba, sőt onnan még a meglévő invesztícióikat is elkezdték kivonni. Az európai piacon a Microsoft és a Sony játékkonzol-háborúja tovább dúl, tegnap előbb a japán cég jelentette be, hogy csökkenti a PlayStation termékek árát, majd az amerikai cég is leértékelte az Xbox termékét.
Hasonlóan negatív irány mutatkozott az európai piacokon is, az FTSE, a DAX és a CAC értékei erőteljes gyengülést jeleztek tegnap kora délután. Az esést vélhetően a negatívan nyitó amerikai piacok is segítették, de valójában a keddi tengerentúli híreket egynapos késéssel reagálták le az európai befektetők. A francia tőzsdén a Carrefour kiskereskedelmi lánc kedvező eredményei ellenére háromszázalékos veszteséget jelzett a CAC–40 index kurzusa.
A hazai piacon egy kisebb emelkedési próbálkozástól eltekintve nem sikerült pozitív eredményt elérnie a BUX-nak. Mivel a nemzetközi piacokon a gyengülési irány volt a meghatározó, ezért a BÉT-en is visszafogottan alakultak az árak. A BUX árfolyama 58,76 pontot csökkenve zárt, ezt a visszaesést a vezető részvények eladói okozták. A forgalom 4,8 milliárd forintra csökkent, amiről az elemzők megjegyezték, hogy vélhetően a befektetők többsége kivárásra játszik. A blue chipek közül csak a Mol ára tudott emelkedni, de az olajipari papírok 10 forintos drágulása nem volt elegendő a BUX fellendítésére. A vesztesek táborában tartózkodott az Antenna Hungária, a BorsodChem, az Egis, a Matáv, az OTP és a Richter. A kárpótlási jegyek ára 34 millió forintos forgalom mellett 29 forinttal drágult.
Porig égett az egyik budapesti színház