Bécs segít a fővárosnak az EU-csatlakozásban

2002. 09. 24. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Együttműködési megállapodást írt alá tegnap Demszky Gábor Michael Häupllal, Bécs főpolgármesterével. Demszky elmondta: Budapest és Bécs napi kapcsolatot tart egymással. A két város együttműködik többek közt a kultúra, a sport, a környezetvédelem és a városfejlesztés területén. A mostani megállapodás kiterjed a várostervezésre, a területfejlesztésre, a közlekedésre, a levegőszennyezés csökkentésére, a szelektív hulladékhasznosításra. A főpolgármester szerint az EU-normáknak megfelelő helyi adózásról Bécstől tanulhat a legtöbbet a magyar főváros.
Michael Häupl azt közölte: igen fontos az együttműködés az árvízvédelem területén is. Kijelentette: Bécs számára igen fontos, hogy a szomszédos országok és velük együtt a fővárosok mihamarabb csatlakozzanak az európai unióhoz. – Az osztrák főváros számára a legfontosabb partner Budapest – tette hozzá Häupl. Hangsúlyozta: a két városnak a gazdasági élet szereplőivel is együtt kell működniük.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.