Pályázat nem létező szerelvényekre

Bizonyossá vált, hogy az önkormányzati választások előtt nem kampányolhat új nagykörúti villamosokon Demszky Gábor főpolgármester, mert ismét érvénytelen volt a főváros versenykiírása. Az újabb, meghívásos pályázatról szeptember végén döntenek.

2002. 09. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Teljesen abszurd, hogy 54 méter hoszszú villamosszerelvényekre írtak ki tendert, mert ilyen nem üzemel sehol a világon – jelentette ki lapunknak Szálka Miklós, a Fővárosi Közgyűlés városüzemeltetési bizottságának fideszes alelnöke. – Mindehhez olyan bírálóbizottságot hoztak létre, amelynek munkájáról nem kaptak részletes jelentést a képviselők és én még a BKV Rt. felügyelőbizottsági tagjaként sem tudtam megfelelő információkhoz jutni – tette hozzá. Az alelnök szerint a BKV korábban szélesebb és hosszabb kocsiszekrényt igényelt. Az árakat fel is srófolhatták a jelentkezők, mert tudták, hogy közelednek az önkormányzati választások és a főpolgármester a próbajáraton kíván kampányolni.
Szálka Miklós úgy véli, hogy a főváros vezetésének átgondolatlan közlekedéspolitikájáról is jó bizonyítékkal szolgál a nagykörúti villamosok esete. Mint elmondta, nem rendelkezik információval a meghiúsult tender esetében vállalt árakról, de úgy tudja, hogy egy villamos ára 800 millió forintról időközben több mint egymillárd forintra ment fel.
Pócs Attila, a főpolgármesteri hivatal főtanácsadója elmondta, hogy miután a Fővárosi Közgyűlés nyáron tudomásul vette, hogy érvénytelen a villamostender, a testület egyetértésével meghívásos pályázatot hirdettek. Azt is elmondta, hogy a megjelölt árak azonban túl magasak, holott a műszaki feltételek nem változtak. A főtanácsadó kitért arra is, hogy a 20-40 villamos vásárlására a forrás az EIB-hitelkeretből biztosított. Hangsúlyozta, ha a tárgyalásos eljárás lezárásaként létrejön a megegyezés – várhatóan még ebben a hónapban –, akkor a szerződéskötéstől számítva két év múlva szállítják a villamosokat. Kálmán Zsuzsa, a BKV Rt. munkatársa lapunknak elmondta, hogy a tárgyalások lezárásáig nem tudnak semmit sem mondani. A tárgyalás befejeződése után mindenről részletesen fognak beszámolni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.