Felgyorsítja a kormány a 2003–2004-ben üzembe helyezett eszközök amortizációját egy évre, hogy összhangba kerüljön az adó- és a számviteli törvény erre vonatkozó passzusa – jelentette be Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter a Gazdálkodási és Tudományos Társaságok Szövetségének közgyűlésén. A tárca vezetője ugyanitt ismertette gazdaságstratégiai elképzeléseit is, amely legfontosabb elemének a tiszta versenyt, a hozzáférést és az átláthatóságot nevezte.
Csillag István szerint a kormányzat javítani akarja a beruházási kedvet, amely az eltelt időszakban – a miniszter megfogalmazása szerint – a nullához közelített. Ennek jegyében tervezik, hogy a jövő évtől adómentessé teszik a fejlesztési tartalékokat, ugyanakkor a fejlesztéseket közvetlen adókedvezményben részesítik. A Széchenyi-kártya mintájára a kormány hasonlóan támogatott, tehát kedvezményes kamatozású hiteleket kíván hozzáférhetővé tenni a vállalkozásoknak közép- és hosszú távra, ezzel is serkentve a beruházási kedvet. A hitelekkel külön lehetőséget kívánnak teremteni a technológiai fejlesztésekhez és beruházásokhoz.
Csillag István miniszter nehezményezte, hogy az előző kormány jelentősen emelte a minimálbért. Kifogást emelt az ellen is, hogy az árfolyam-politika révén hatást gyakorolt a jegybank a forint árfolyamára, amely megerősödött, és ezáltal az exportőröket hozta nehéz helyzetbe.
Az őzek párzási időszaka miatt van veszély az utakon
