Csak az MSZP képviselői szavaznak a cigányok mellett, ez a történelem folyamán mindig is így volt – hangsúlyozta Balogh Adrienn Jászapátiban egy lakossági fórumon, amelyre meghívást kapott Teleki László cigányügyekért felelős államtitkár, illetve Szekeres Imre MSZP-s honatya, aki viszont nem jelent meg a nagygyűlésen. Balogh magát Szabó Lajos MSZP-s polgármester „szerkezetvezetőjének” titulálta.
A város művelődési házában tartott választási rendezvényen Teleki László beszédében azt hangsúlyozta a száz helyi roma lakos előtt, hogy a kormány felerősítette a cigányokkal való párbeszédet, és ha a kabinet ugyanilyen elánnal támogatja tovább a legnagyobb kisebbséget, akkor nagy sikereket lehet elérni.
Balogh Adrienn szerint „a cigányok lelki sérült, neurotikus emberek”. Az ő problémáik megoldásához pszichológiai és szociológiai tudás is szükséges – mondta. Mint fogalmazott: „Az önkormányzati választásoknál is fontosabb, hogy az MSZP nyerje meg a választást.” Hozzátette: a magyarországi cigányok életében soha ilyen nagy előrelépés nem történt, mint most, a Medgyessy-kormány hatalomra kerülése óta.
A lakossági fórumot hangos bekiabálások is megzavarták, többek között Szabó Lajos polgármester beszéde alatt. Amikor Balogh Adrienn arról beszélt, hogy az MSZP-s polgármester „minden óráját a cigányoknak szenteli”, akkor e kijelentést többen is megkérdőjelezték. A Magyar Nemzet újságíróját számos felháborodott roma is körbeállta, és elpanaszolták, hogy Szabó Lajossal soha nem tudnak személyesen beszélni, mert hátat fordít nekik. A polgármester testőröket állít a hivatali szobája elé, hogy ne tudjunk hozzá bemenni – közölte Farkas Julianna Jászapátin élő roma, aki szerint az önkormányzat semmit nem tesz a lakás- és egészségügyi problémák javításáért. A Dankó-telepet már teljesen ellepték a patkányok is – panaszkodtak a cigányok.
Később az egyik helyi kisebbségi politikus háromszor is fenyegető hangon figyelmeztette az egybegyűlteket, hogy itt vannak a rasszisták pártján álló Magyar Nemzet újságírói.

Zelenszkij megtámadta a Voks 2025-öt és köszönetet mondott a Tisza Pártnak