Elégedetlen ügyészek

Hírösszefoglaló
2002. 10. 24. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ügyészségi munka hatékonyságának, színvonalának csökkenése, mi több, a vádhatóság fizetőképtelenné válása reális esély 2003-ban, ha az ügyészség költségvetését a kért 6,2 milliárd forint helyett csak kétmilliárddal növelik jövőre – mondta tegnap Polt Péter legfőbb ügyész. Hozzátette: tudomása szerint a Pénzügyminisztérium eredeti terveiben egy, a fő számokat illetően az ideivel megegyező, mintegy 16 milliárdos ügyészségi költségvetés szerepelt, amelyet még csökkentettek volna a beruházások vonatkozásában 1,2 milliárd forinttal.
A legfőbb ügyész szerint a jelenlegi kétmilliárdos emelés arra elég, hogy fedezze az ítélőtáblák mellett működő fellebbviteli főügyészségek felállítását, illetve a jövő évi ügyészi illetményemelést. Ez a bírákéval megegyezően két lépcsőben július, illetve december 1-jével 25-25 százalékos mértékben történne, ami elégedetlenséget váltott ki az ügyészekből – tette hozzá.
Polt bejelentette, pályázatot írtak ki november 20-i határidővel három fellebviteli főügyész és egy katonai vezetőügyészi posztra. Ennek kapcsán közölte: 2003. július elsejétől a fővárosban 14, Szegeden nyolc, míg Pécsett öt ügyésszel kezdik meg munkájukat a fellebbviteli főügyészségek.
A keddi kormányülésen megtárgyalt Btk.-módosítás kapcsán Polt Péter elmondta: az ügyészség két kérdésben alakított ki eltérő álláspontot. Ezek a nézetkülönbségek részben egyes elkövetői csoportok, elkövetési formák megítélésében, részben a kábítószerrel visszaélés kapcsán a fogyasztók körének meghatározásában mutatkoznak.
Polt kitért arra is, hogy az uniós országjelentések sorában az idei volt az első, amely közvetlenül foglalkozik az ügyészséggel. Szerinte a jelentés kiemelten értékelte a Központi Ügyészségi Nyomozóhivatal munkáját.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.