Jobboldali ötletvonal Sopronban

Sopronban az önkormányzati választásra készülve megvalósult a jobboldali erők példaértékű összefogása. A pártkereteket meghaladó polgári tömörülés minden választókerületben állított képviselőjelöltet, a hűség városának polgármesteri székéért pedig Molnár Ágnes gyermekorvost indítják. A polgármesterjelölt szerint a városnak megújulásra, világos jövőképre van szüksége. Ha bizalmat kap, szeretné a polgárokat ténylegesen bevonni Sopron irányításába.

Szarka Ágota
2002. 10. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sopronban a Fidesz kezdeményezte tömörülés szinte valamennyi jobboldali erőt integrálja: tagja az MDF, az MDNP, az MKDSZ, a KDNP is. Az összefogáshoz csatlakozott a Fidelitas, a Soproni Polgári Együttműködés Egyesület, valamint más civil szervezetek, illetve a helyi polgári körök.
– A MIÉP-pel nem kötöttünk választási szerződést, de természetesen számítunk a párt szimpatizánsainak támogatására is, és ezt többször kifejezésre is juttattuk. Olyan programunk van, amit szerintünk ők is nyugodt szívvel elfogadhatnak, és segíthetnek a megvalósításában. Ugyanez vonatkozik a kisgazda szavazókra is – állítja Molnár Ágnes, akinek az SZDSZ és az MSZP közös jelöltjével, valamint a Szövetség Sopronért Egyesület jelöltjével kell megmérkőznie a polgármesteri posztért. Mint mondta, a civil szervezet eddigi munkáját elismerik, és szeretnék, ha csatlakoznának a polgári összefogáshoz, így a jövőben közösen tudnának a városért dolgozni. – Egyelőre nem kerestek meg minket, de az utolsó pillanatig nyitottak vagyunk az együttműködésre – szögezte le a jelölt asszony.
Az egyesület 1994-ben koalíciót kötött a szocialistákkal, így lett a jelöltjük, Gimesi Szabolcs két cikluson át polgármester. Molnár Ágnes szerint ebben az időszakban kezdődött a város hanyatlása. – Sopron ma egy elszürkült település, pedig számtalan kedvező adottsága van – fogalmazott. – A város 12 évvel ezelőtt a bevásárlóturizmusra rendezkedett be, és a vezetés abban a hitben ringatta magát, hogy ez örökre így lesz. Ezért nem kezdték el Sopron más irányú jövőképének kialakítását. A bevásárlóturizmus lecsengett, a jövőre vonatkozó stratégia viszont máig sincs – állítja Molnár Ágnes, aki hangsúlyozta: programjuk arról szól, hogy a megváltozott körülmények között, az uniós csatlakozás küszöbén hogyan lehet ismét lendületbe hozni a várost. A stratégia kialakításába igyekeztek bevonni a polgárok legszélesebb körét. Ötletvonalat működtettek, lakossági fórumokon formálódtak az elképzelések.– Programunkat gyakorlatilag együtt írtuk a soproniakkal, és reméljük, hogy együtt is fogjuk megvalósítani. Más szellemű irányítást szeretnénk bevezetni a városban. A polgármesteri munkát tiszteletdíj nélkül dolgozó tanácsadó testületek hálózata segítené, hogy valódi párbeszéd alakuljon ki, hogy eljussanak a polgárok véleményei, ötletei a városházára. Szeretnénk a történelmi egyházakat is bevonni a munkába, sok területen – ilyen például az oktatás, nevelés – nagy szükség van a részvételükre, fontos, hogy a város sorsát befolyásoló döntésekbe beleszólhassanak. Célunk, hogy a városháza valóban a soproniaké legyen, az egész közösséget szolgálja. Sokkal nagyobb nyilvánosságot akarunk adni az önkormányzati munkának is, ami lényeges elem a korrupciós lehetőségek megszüntetésében – fejtette ki Molnár Ágnes.
A polgári összefogás azt szeretné elérni, hogy a város régióközponttá váljon, mind közigazgatási, mind szellemi értelemben. – Ebben is komolyan számítunk a soproni kötődésű országgyűlési képviselők munkájára és a helyi vállalkozókra. Pályázatfigyelő rendszert építenénk ki, hogy a beruházások, a tervek megvalósításához a forrásokat is megtaláljuk. Molnár Ágnes vallja: Sopron az ország egyik legszebb települése, egyedülálló adottságokkal. A konferenciaközpont a kultúr- és a rendezvényturizmus kiépítésének bázisa lehet. Kiváló lehetőségek vannak a gyógyturizmus területén is a híres Balfi gyógyvíz és a szanatórium révén, amelyet persze fejleszteni kell. A város környékén terül el az ország második leglátogatottabb parkerdője, ez megalapozhatja a természeti turizmus további fellendítését. A soproni történelmi borvidékben rejlő turisztikai lehetőségeket is sokkal intenzívebben ki lehetne aknázni. A jövő szempontjából fontos az is, hogy a városban van a nyugat-magyarországi egyetem központja, ez olyan pozitív fejlődési lehetőséget jelent, amivel tudatosan élni kell. Molnár Ágnes rámutatott: a városi közvélemény-kutatás szerint a soproniak két területtel elégedetlenek a leginkább. Először is a közterek, az utcák, az utak állapotával, tisztaságával. Ezért nem halasztható tovább az úthálózat felújítása és a parkok, a játszóterek rendbe hozása, különös tekintettel az Erzsébet és a Deák térre. Ahhoz, hogy Sopron igazi turistaváros lehessen, elengedhetetlen a köztéri információs rendszer kiépítése. – Azt szeretnénk, hogy a történelmi központ, ami páratlan nemzeti kincsünk, ismét a régi fényében ragyogjon, élettel teljen meg. Ehhez nemcsak renoválni kell a házakat, de kulturális pezsgést kell teremteni – sorolja az elképzeléseket a polgári összefogás jelöltje.
A másik fontos terület, amivel a soproniak elégedetlenek, az egészségügy. Molnár Ágnes, aki hosszú éveken át gyermekorvosként praktizált, belülről ismeri a gondokat. Mint mondta, külön egészségügyi programot dolgoztak ki, mert ebben a szférában igen komoly átszervezésekre lesz szükség.
– Az ország egyik legmodernebb kórháza Sopronban van, de hogy központi szerepet kapjon a térségben és egyetemi oktatókórházzá válhasson, sok mindent meg kell változtatni. Szeretnénk, ha lerövidülne a várakozási idő, ha a betegeket nem küldözgetnék feleslegesen ide-oda, ha előre megbeszélt időpontra hívnák be őket. Gyors kivizsgáló központokat kellene létrehozni a betegek kényelme érdekében, és persze az egészségügyi dolgozókat anyagilag is jobban meg kellene becsülni.
– A város anyagi helyzete nem túl rózsás. A szerencsétlen Globex-ügy miatt jelentős – 3,5 milliárdos – vagyonvesztést szenvedtünk el. Sopron hanyatlása ekkor kezdődött, többek között ennek eredménye a mostani rossz állapota. Sajnos, a jelenlegi viszonyokat nem ismerjük pontosan, de ha megválasztanak minket, azon nyomban felmérjük a vagyoni helyzetet, és a soproniak elé tárjuk a valóságot – jelentette ki Molnár Ágnes, aki úgy véli: más szemlélettel, a közösség iránti felelősséggel, józan belátással, kompromisszumkészséggel kell a város ügyeihez hozzáállni. Hisz benne, hogy Sopron, múltjának és kivételes adottságainak megfelelően, Magyarország ékszerdoboza lehet. Ezért vállalta el Orbán Viktor és Szájer József felkérésére, hogy a polgári összefogás polgármesterjelöltje lesz. Bízik abban, hogy ezúttal a város a választók jóvoltából megkapja az esélyt a felemelkedéshez.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.