Többek között a Roma Sajtóközpont közbenjárásának köszönhetően nemzetközi megfigyelők is részt vesznek a jászladányi kisebbségi önkormányzati választásokon – közölte Kállai László, a helyi kisebbségi önkormányzat elnöke, aki, elmondása szerint, már hónapok óta tervezte ezt a lépést.
A megfigyelőkre a roma vezető szerint azért van szükség, hogy a kisebbségi választások zökkenőmentesen és „tisztán” érjenek véget. Emlékezetes: a cigány önkormányzat több tagja legutóbb amiatt tiltakozott, mert tudomásukra jutott, hogy az idei választásokon nem csak cigány származású emberek – köztük példál a polgármester felesége – szeretnének bejutni a kisebbségi önkormányzatba. – A „meghívást” nem lehet csupán a kisebbségi önkormányzat számlájára írni, hisze ha „rendben mentek volna a dolgok a jelöltállításnál, akkor nem lett volna szükség a megfigyelőkre – fogalmazott Kállai László. A roma önkormányzat elnöke hozzátette: a négy évvel ezelőtti kisebbségi választások alkalmával a cigány önkormányzat rossz tapasztalatokat szerzett, amit szeretnének elkerülni.
Dankó István polgármesterjelöltnek nincs kifogása a nemzetközi megfigyelők ellen, mert mint mondta: így legalább Jászladányt nem érik utólag jogtalan vádaskodások.
Emlékezetes: a település az utóbbi években többek között a helyi szemétteleppel és az alapítványi iskolával kapcsolatos többszöri demonstrációkkal vált a nyilvánosság előtt közismerté. A magániskola létrehozása ellen a helyi cigány kisebbségi önkormányzat, a kisebbségi ombudsman és a szaktárca is felemelte a szavát. A szülők több alkalommal demonstráltak a magániskola működése mellett.
Fontos nemzetstratégiai cél a föderalista mesterterv megakadályozása
