MSZP-igen az „új” alkotmányra

Czirják Imre
2002. 10. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Támogatásáról biztosította a kormány európai uniós csatlakozással összefüggő alkotmánymódosító javaslatát az MSZP-frakció tegnapi ülésén – mondta el a szocialista képviselőcsoport összejövetelén Vastagh Pál (MSZP), a parlament alkotmányügyi bizottságának elnöke. A frakció kifejezetten üdvözölte, hogy bekerült a szövegbe a parlament és a kormány viszonyának újraszabályozása.
Vastagh szerint a tervezet legfontosabb elemei a jogalkotói hatáskör átruházása, a kormány és a parlament viszonya, valamint a népszavazás kérdése. Hangsúlyozta: a jogalkotói hatáskörök átruházása nélkül Magyarország nem lehet tagja az uniónak. A szervezet ugyanis minden tagállam részére kötelező szabályokat is alkot. Az Országgyűlés feladatköre kibővül, ugyanis az amszterdami szerződés szerint a közösség joganyagtervezeteit meg kell küldeni a tagországok parlamentjeinek, amelyeknek hat héten belül kell ezeket véleményézniük. Az Országgyűlésnek pedig folyamatosan tájékozódnia kell arról az álláspontról, amelyet a kormány az Európai Unió Tanácsában képvisel. Vastagh hangsúlyozta: a kötelezően megtartandó ügydöntő népszavazás időpontját nem tartalmazza a tervezet. Az MSZP-frakció támogatta azt is, hogy a javasolt egyedi szabályozás alapján írják ki a referendumot. A politikus véleménye szerint az alkotmánymódosításhoz politikai bölcsességre, konszenzusra és belátásra van szükség.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.