Posta: feljelentés ismeretlen tettes ellen

MTI
2002. 10. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hűtlen kezelés, a számviteli fegyelem megsértése és magánokirat-hamisítás tárgyában ismeretlen tettes ellen büntetőfeljelentést tett a Magyar Posta Rt. az elmúlt időszakban kötött szerződések szabálytalansága miatt – jelentette be Szabó Pál, a társaság vezérigazgatója kedden sajtótájékoztatón, Budapesten.
Kazár Péter, a Magyar Posta pénzügyi vezérigazgató-helyettese közölte: az előző vezetés tevékenysége következtében az elmúlt 2-3 év alatt 10-12 milliárd forintos kár érte a társaságot.
A tájékoztatás szerint a büntető- feljelentéshez kapcsolódó kár csaknem 600 millió forint. Ez a Hungexpo Reklám Marketingkommunikációs Rt.-vel kötött reklámszerződés, a személygépkocsi-bérlésekhez kapcsolódó, a Siemens épület bérléséhez és beruházásaihoz, valamint a vezérigazgatói épület fejlesztéséhez kapcsolódó szerződések szabálytalanságából ered.
Brázai Miklós, a társaság felügyelőbizottságának elnöke szavai szerint a szerződések mind szakmailag, mint gazdaságilag megalapozatlanok voltak.
Csáki György, a Magyar Posta elnöke közölte: az előző irányítás tevékenysége alatt tisztázatlan volt az igazgatóság kompetenciája, az üléseket rendszertelenül tartották. Mint mondta: a szerződéseket több esetben nem ellenjegyeztették a társaság jogtanácsosával. Kiemelte: a korábbi elnök-vezérigazgató hétmilliárd forintig rendelkezett egyszemélyes aláírási joggal. Ezt most a jegyzett tőke öt százalékára csökkentették, ami mintegy 550 millió forint. Az elmúlt három hónapban sikerült ezeknek a hiányosságoknak a nagy részét pótolni – közölte az elnök. Szabó Pál elmondta: várhatóan a jövő héten kerül az igazgatóság elé a társaság 2007-ig szóló stratégiája.
A vezérigazgató beszámolt arról, hogy a Magyar Posta Rt. a tavalyi 1,3 milliárd forintos adózás előtti eredménnyel szemben az idén augusztusig 5,3 milliárd forintos veszteséget könyvelt el. Kazár Péter elmondta: az új vezetés eddig csaknem 700 millió forinttal csökkentette a felhalmozott veszteséget.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.