Szélsőséges tőkepiaci és nemzetközi gazdasági viszonyok miatt nehéz hosszú távon gondolkodni – ezzel a mondattal kezdte Bogsch Erik, a Richter Gedeon Rt. vezérigazgatója tegnap a gyógyszergyártó cég első kilenc hónapjáról szóló eredmények ismertetését. A tavalyi, rendkívül gyenge második és harmadik negyedéves eredményeket követve az utolsó három hónapban belehúzott a Richter, és kimagaslóan jó gazdálkodási adatokat publikált. Bogsch Erik felhívta a figyelmet, hogy a 2001-ben tapasztalt növekedések nem adnak alapot arra, hogy az idei évben hurráoptimizmus határozza meg a befektetők hangulatát, mivel idén az első kilenc hónap alatt a Richter ugyan kedvező növekedést produkált, de az év hátralévő részében várhatóan csupán a tavaly elért szint realizálása várható. Számokban mérve a 2001-es 23,1 milliárd forintos adózott eredménnyel azonos, vagy valamivel nagyobb nyereségre számíthatnak a részvényesek az idén.
Az I–III. negyedévi gazdálkodási adatok és elért eredmények közül a vezérigazgató kiemelte az egyesült államokbeli Barr társasággal kötött kibővített szerződést, a FÁK- országokban jelentkező új készítményeket, és a Kelet-Közép-Európában történt akvizíciót (GFZ Polfa). A Richter az év első háromnegyedében 19,91 milliárd forint adózott nyereséget ért el, ami 17 százalékkal magasabb az előző év azonos időszakának adatánál.
Bogsch Erik a Magyar Nemzet korábbi értesüléseire hivatkozva hangsúlyozta, hogy tudomása szerint a Richter privatizációja nem téma az ÁPV Rt. berkein belül. A hároméves gyógyszerárszerződéssel kapcsolatosan a vezérigazgató csak annyit árult el, hogy folynak a tárgyalások a gyógyszergyártók és a kormány között.

Őt keresi a rendőrség a Lakatos Márk-botrányban