Már hagyomány, hogy a felfrissített Magyar Pénzügyi és Tőzsdei Almanach minden év őszén megjelenik – mondta tegnap Kerekes György, a kötetek főszerkesztője. A 2001–2002. évi almanach az átalakuló bankszektor következtében a korábbi 2500 oldalas terjedelemről 1900 oldalasra csökkent. Horváth Zsolt, a tőzsde ügyvezető igazgatója hangoztatta, hogy az almanach segíti elérni azt a kitűzött célt, mely a háztartások számára elérhető hosszú távú befektetési formákat kívánja ismertebbé tenni. Hasonlóan tegnap került piacra az új Részvények Könyve, amit ezúttal a Budapesti Értéktőzsde és a Zöld Újság adott ki új néven. A Részvények a Budapesti Értéktőzsdén 2002. elnevezésű kiadvány a BÉT-re bevezetett társaságokról egységes formában információkat szolgáltat az olvasók számára. (P. B.)
***
A többi mobiltelefonokat gyártó cég eredményeivel pont ellentétes harmadik negyedéves gazdálkodási adatokat publikált a svéd Ericsson. A telefongyártó társaság amellett, hogy 420 millió eurós adó előtti veszteséget produkált, a 2002-es évre mobilhálózati rendszerek értékesítésére vonatkozó előrejelzését is lefelé módosította. Szakértők meglepőnek találják a fejleményeket, mivel az Ericsson az utóbbi hónapokban sorban nyerte a
tendereket a mobiltávközlési rendszerek felépítésére és átalakítására. (P. B.)
***
Megerősítette az orosz Lukoil olajipari társaság azt a Die Weltben megjelent információt, mely szerint összesen 460 üzemanyagtöltő állomás beszerzését tűzte ki célul. (AP)
Zelenszkij így ássa alá a független igazságszolgáltatást
