Tollhegyen

2002. 10. 24. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Emléktábla-avató ünnepséget rendeztek minap a budapesti Nádor utca 19. alatt. Néhai Krassó György emlékére avatták a táblát, rendszerváltó ember volt szegény, a történészek idővel majd a helyére teszik.
Ezenközben a fővárosi önkormányzat is tartott megemlékezést, de utóbbi – a rendezvény, talán idézőjelbe kellett volna tennem – inkább olyan dafke volt, bicskanyitogatás, mint amikor az embert kihívják a klubház mögé, most mutasd meg öcsém, öklöd mire képes…
Erről az oldalról Molnár Tamás grafikusművész nyilatkozott, a másikról két magasröptű politikai személyiség, Demszky Gábor és Mécs Imre – de ez legyen az ő problémájuk.
Krassó a magyar demokratikus ellenzék kiemelkedő személyisége volt, tisztességes és erkölcsös politikus, akinek a politizálás nem haszonszerzés volt, hanem a haza, a nemzet szolgálata.
Molnár Tamás legjobb gondolatát (ha nem is szó szerint) most ideírom: a Demszky Gábor és Mécs Imre visszaemlékezéseivel tarkított önkormányzati esemény ékesen bizonyítja, hogy a baloldal el akarja orozni a forradalmi örökséget. Hogy szakadna rájuk a Köztársaság téri pártház tetőszerkezete (utóbbit én mondtam, szó ne érje Molnár Tamást).
Jó szocialista párt! Se Krassó Györggyel, se a forradalom emlékével ne tessenek hazardírozni! Vannak szent dolgok és szent emberek. Igék és emlékek. Túlélők és emlékezők. Koszorúzhat bárhol Demszky Gábor, avathat bárhol domborművet Mécs Imre, a történelem ugyanott marad. Ahogyan Wass Albert írja: a kő marad, a kő marad!
De még mennyire, hogy marad. Emlékünkbe vésődik, szívünkig hatol.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.