Kötelezettségeinek tiszteletben tartására szólította fel Észak-Koreát Mohammed el-Baradei, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) főigazgatója is. A szervezet rendkívüli ülésén el-Baradei leszögezte, hogy Phenjannak nem szabad elfogadhatatlan helyzetet teremtenie nukleáris fegyverek előállításával. A főigazgató megjegyezte, hogy a NAÜ jelenleg nincs abban a helyzetben, hogy megállapítsa, használt-e nukleáris anyagot Észak- Korea atomfegyverek előállítására.
Washingtonban egyeztették Észak-Koreával kapcsolatos álláspontjukat az Egyesült Államok, Japán és Dél-Korea vezető politikusai.
A szöuli külügyminisztérium képviselője előzőleg orosz partnerével folytatott megbeszéléseket, és moszkvai közlés szerint több megoldási lehetőséget is áttekintettek. Megfigyelők emlékeztetnek arra, hogy a válság kirobbanása óta az érintett országok és a nagyhatalmak közötti párbeszéd lehetősége – és ezzel a konfliktus békés rendezésének esélye – megnövekedett.
Erdőtűz pusztít a Grand Canyonban + videó
