Napi sajtószemle

2003. 01. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Chicago Sun-Times
Bush a harci ösvényen bizonyíték nélkül címen a konzervatív chicagói lap azt írja, hogy a Pentagon nyúl-héjái (eredetileg: csirke-héjái, vagyis azok, akik katonai megoldást javasolnak politikai problémákra, de maguk kerülték a katonai szolgálatot – L. I.) már évek óta meg akarják szállni Irakot, mert szerintük azzal véget vetnének az Izraelen belüli konfliktusnak. A terror elleni háború
most a nyúl-héjáknak jó ürügyet adott.

Die Presse
Az Egyesült Államok és Izrael közel-keleti politikája a Nyugat imázsát rosszabbá tette, ugyanakkor a radikális csoportok malmára hajtja a vizet az arabok körében, írja egy kairói tudósításában a konzervatív osztrák lap. Az újságíró egy 61 éves, középosztálybeli egyiptomi hölgy példáját idézi, akitől azt hallotta: szívesen a dereka köré tekerne egy robbanóanyaggal teli övet, noha korábban ismert volt Nyugat-barátságáról.

Time
Nagyon népszerűtlen Amerika terror elleni háborúja Ázsiában, írja az amerikai hírmagazin. Dél-Koreától a Fülöp-szigeteken át Pakisztánig és Indiáig az utca emberének hangulata mind
jobban az Egyesült Államok ellen fordul.

KLASSENKAMPEN
A világ urai lassan már minden kijelentést antiszemitának állítanak be, írja a norvég kommunisták napilapjában megjelent vitacikkében az ismert baloldali izraeli író és újságíró, Israel Shamir. Antiszemitizmusnak bélyegzik az anticionizmust, a globalizmus elleni fellépést, a környezetvédő zöldpolitikát, az Amerika-ellenességét és a kereszténységet: „A kereszténység antiszemitizmus” – ez Daniel Goldhagen amerikai történész legújabb könyvének címe. Sőt, a Nation című amerikai hetilapban már az orosz kommunistákat is antiszemitáknak nevezik. Hagyjuk abba a védekezést, javasolja Shamir: jelentsük ki, hogy tényleg azok vagyunk.
„A zsidó állam embertelen politikája arra késztet, hogy kijelentsem: a magam részéről igenis antiszemita vagyok”, írja a BBC, orosz és héber lapok korábbi tudósítója, több könyv szerzője.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.