Expressen
Göran Persson svéd miniszterelnök élesen elítélte azt a nyolc európai vezetőt, akik aláírták az Irak lefegyverzésére vonatkozó, az Egyesült Államokat támogató felhívást. „Elszomorító, hogy egy ilyen felhívás napvilágot látott. A Szaddám Huszeinre gyakorolt maximális ráhatás helyett egy megosztott front képe mutatkozik. A megosztottság Iraknak kedvez. Ez egy rossz és veszélyes folyamat.” Persson szerint az elkövetkező hetekben maximális nyomást kell gyakorolni Irakra. „Ha ez megszűnik, akkor a fegyverellenőröknek semmi esélyük sem lesz feladatuk végrehajtására” – idézi Perssont a svéd lap.
Süddeutsche Zeitung
Az Irak-politika kettéhasítja Európát címmel, A szövetségesek megsértik Németországot és Franciaországot alcímmel a liberális német lap arról ír, hogy a nyolc európai partner tüntetőleg állt az Egyesült Államok oldalára.
NEUE ZÜRCHER ZEITUNG
A háborúellenes mozgalom hatalmas tömegtüntetést szervez február 15-re, olvasható a vezető konzervatív svájci lapban. A Svájci Koalíció nevű csoport (szociáldemokraták, zöldek, szakszervezetek, segély- és emberbaráti szervezetek) szerint a Közel-Keleten drámaian veszélyes a helyzet, és a háború következtében óriási humanitárius katasztrófa várható.
ZNET
A cikk szerzője, Andre Vltchek, aki a kommunisták elől menekült Csehszlovákiából, azt állítja a radikálisok által kedvelt amerikai honlapon (jelmondata: „Az ellenállás szelleme él”), hogy régi hazájában a kommunisták által gyakorolt cenzúrára emlékezteti az, ami ma történik az amerikai sajtóban. Igaz, akkor elhurcolták azokat, akik nem azt írták, mint ami „politikailag korrekt” volt, míg ma, Amerikában, ha valaki nem tart Bushsal és „kereszteslovagjaival”, ritkulni kezd körülötte a levegő, és egyszerűen felkopik az álla.
INTERNATIONAL LIVING
2001 és 2002 augusztusa között Magyarország a világ 13. legkellemesebb és leginkább ajánlott helye volt az időszaki kiadvány szerint, amely arra szakosodott, hogy előfizetőinek felvilágosítást nyújtson, hol érdemes letelepedniük vagy hosszabb időt eltölteniük. A rangsort tíz tényező alapján állítják össze, amelybe beletartozik a drágaság, az ország gazdasága, éghajlata, az ott uralkodó szabadság mértéke, a biztonság stb. Magyarország ezzel az egy évvel ezelőttihez képest 2 hellyel ugrott előre. Két évvel korábban pedig még a 21. helyezett volt. A mostani listavezető az USA, amelyet Ausztrália, Franciaország, Új-Zéland, Kanada, Dánia, Ausztria, Finnország, Málta, Németország és Portugália követ.
Erdogan megerősítette álláspontját Ciprus kapcsán
