Antiwar.com
Az amerikai pacifisták népszerű elektronikus napilapja nagy terjedelmű cikket közöl A mi vöröseink és az övéik címmel, amely főként a Bush mellett kiálló európai kormányfők közül kettőre, a lengyel és magyar miniszterelnök totalitariánus múltjára és jelenére összpontosít, Míg „Miller elvtárs” a kommunista párt központi bizottságának tagja volt és annak idején „teljes erőből verte vissza a szabadságot”, miközben Borisz Pugóval és Gennagyij Jenajevvel nyaralt a Krím- félszigeten, akik nyaralásukból visszatérve két nappal később Gorbacsov ellen indították meg a puccsot, addig Medgyessy a „szojvet éra magyar elhárításának volt titkos ügynöke”. A lenini örökség e két figurájának kezéhez– akik Amerikában soha nem jutnának hatalomhoz – a kommunista rendszer szolgáiként milliók vére tapad. De hát most „a mi vöröseink” lettek – írja Justin Raimondo, a lap vezérpublicistája.
Svenska Dagbladet
Max Kohnstamm, a 88 éves eminens holland diplomata, az Acél- és Szénunió (az EU őse) egyik létrehozója – akinek tanácsait Brüsszel ma is kikéri – a vezető svéd lapban, drámai írásban fordult Európához: „Itt az ideje annak, hogy Európa hallassa a hangját, amivel legközelebbi szövetségesünket, Amerikát egy óriási történelmi hiba elkövetésétől kell megóvnunk.” Washington nem érti, hogy ma már az államoknak nincs monopóliumuk a pusztító erőszak alkalmazására, és bárki tömegméretű pusztításra képes. Egyidejűleg a diplomata arra figyelmezteti Izraelt, hogy a távolabbi perspektívát tekintve az ország léte és ezzel együtt a zsidó nép gazdag intellektuális öröksége veszélyben forog. Ezek a kockázatai annak, ha az ENSZ hozzájárul a Szaddám Huszein Irakja elleni háborúhoz. Kohnstamm szerint Amerika irracionális vallásháborúba akar kezdeni, s ennek nyomán veszélyes ellentétek alakulnak majd ki a „Nyugat” és a mozlimok között. A világ nem fogadja el, hogy míg Huszeintől Amerika megköveteli az ENSZ-határozatok betartását, addig Izraeltől nem. A Közel-Kelet radikalizálódik majd a háború nyomán, és a terrorcselekmények óriási támogatást kapnának. Kohnstamm szerint ma a palesztinokat éppen olyan „alacsonyabb rendű élőlényként” kezelik, mint a cikkírót, aki, mint írja, félzsidóként három hónapot töltött egy náci koncentrációs táborban.
The Guardian
Míg a magyar közvéleményt „szakértők” nyugtatják, az Egyesült Államok vezető befektető intézetének, a Goldman Sachs banknak az elemzője azt nyilatkozta a baloldali brit lapnak, hogy egy iraki háború esetén súlyosabb lenne az olajválság, mint az 1973-as arab–izraeli konfliktus idején.
Több hétre bezár a Keleti pályaudvar
