Pesszimista a magyar lakosság

A lakosság többsége érdeklődik a környezet- és természetvédelem iránt, s egyre pesszimistábban ítéli meg a környezet állapotát – derül ki abból az országos reprezentatív felmérésből, amelyet a Cognative Kft. végzett a WWF zöldszervezet megbízásából.

Hírösszefoglaló
2003. 02. 05. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tavalyi év elején, majd végén, ezer fő megkérdezésével öszszeállított közvélemény-kutatás eredményeit a két szervezet vezetője ismertette. Gergely Ferenc, a kft. ügyvezetője közölte: a megkérdezettek kétharmada érdeklődik a környezetvédelem iránt, többségük közepesnek ítéli a környezet állapotát. A megkérdezettek harminc százaléka szerint rosszak, hat százalék szerint jók a környezeti viszonyok. A válaszadók a kutatók kérdéseire megnevezték azokat a környezeti károkat is, amelyektől a leginkább tartanak. – Amíg Magyarországon főleg a vegyi szennyezésektől, a fajok kihalásától, az édesvizek minőségének romlásától félnek, addig Nyugaton e veszélyek mellett az erdőirtás és a túlhalászás is szerepel az aggályok között – jelezte az ügyvezető. Gergely Ferenc a kutatás szomorú megállapításaként említette, hogy a Magyarországon megkérdezettek csupán 46 százaléka tudott mondani legalább egy magyarországi környezetvédő szervezetet, szemben a nyugat-európaiakkal, ahol ez az arány 71 százalék volt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.