Áresés minden piacon – így foglalhatók össze a tegnapi tőzsdei folyamatok. Az európai piacok indexei délután már 1,5-3,5 százalékkal álltak az előző napi értékük alatt. Süllyedéssel indultak az irányadó amerikai mutatók is. A kereskedés első szakaszában a Dow Jones és a Nasdaq Composite másfél százalék veszteségnél tartott. A pesti tőzsde indexe délig tudta őrizni előző napi szintjét, a nap második felében veszteségre váltott. A közép-európai idő szerint 16 órakor kiadott amerikai gyáripari rendelésállomány decemberi adatai sem hoztak változást, pedig a kereskedelmi minisztérium közleménye szerint a novemberi 0,8 százalékos csökkenés után decemberben 0,4 százalékkal bővült a gyáripari rendelésállomány.
A magyar részvények többsége árfolyamveszteséggel hagyta el a parkettet. A vezető papírok 1,5-2,6 százalékkal lettek olcsóbbak, a Mol a napközbeni veszteségét a záró szakaszban szerény nyereségre váltotta.
Két új leányvállalatot alapított Szlovákiában az OTP csoporthoz tartozó Garancia Biztosító, valamint az OTP Bank Slovensko. A 60, illetve 80 millió korona alaptőkével létrehozott társaságok a tevékenységi engedély elnyerését követően, várhatóan áprilistól kezdik meg a biztosítási termékek értékesítését.
Kevésbé jó hír a Rába részvényesei számára, hogy a Magyar Hírlap értesülése szerint kétségessé vált a Rába és a Daimler-Chrysler együttműködése a HM gépjárműparkjának felújítására kiírt tenderen. A két cég közös pályázata az elbírálás során bekerült a nyertesek közé, de a napilap szerint csak akkor szerződik a HM-mel a Rába, ha a honvédség garantálja, hogy évente hány járműre tart igényt. A cikkre reagálva a Rába közölte: a kiválasztás alapján jó ütemben haladnak a tárgyalások, és a Rába megítélése szerint a szerződés határidőre elkészülhet. A Rába tartja magát ahhoz a nemzetközi üzleti életben elfogadott gyakorlathoz, hogy a tárgyalások alatt megjelenő spekulációkra nem reagál. A Rába részvényeinek ára változatlanul 1010 forint maradt.
Előre megvan az ítélet a Trump-kormányzat elleni perben?
