Azt gyanítja a Fidesz, hogy a kormány azért függesztette fel tavaly a Mikola István volt egészségügyi miniszter nevével fémjelzett kórháztörvényt – amely szabályozta az egészségügyi intézmények privatizációját –, mert így a szocialistákhoz közel álló cégek rátehetik kezüket a jól fizető egészségügyi szolgáltatásokra. Az új, átdolgozott jogszabály várhatóan júliusban lép hatályba.
Selmeczi Gabriella fideszes országgyűlési képviselő sajtótájékoztatóján felhívta a figyelmet arra, hogy közbeszerzési eljárással magánkézbe került a Debreceni Orvostudományi Egyetem radiológiai klinikája, azon kevés részlegek egyike, amelyek nyereséget termeltek. Ráadásul a szocialistákkal jó kapcsolatot ápoló cég az Oktatási Minisztérium tiltása ellenére juthatott hozzá a klinikához. Halász János, Debrecen fideszes országgyűlési képviselője elmondta: mintegy száz közalkalmazott helyzete vált bizonytalanná az ügylettel.
Az Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztériumban nem kívántak reagálni a Fidesz állításaira. Korábban viszont Rácz Jenő helyettes államtitkár lapunknak elmondta: a törvényt átdolgozták, széles körben megvitatták. Változás lesz többek között, hogy a korábbi változattal szemben nemcsak közhasznú társaságok, hanem profitorientált cégek is fővállalkozók lehetnek egészségügyi intézményekben, s így szigorú szakmai feltételek mellett tőke áramolhat a súlyosan forráshiányos ágazatba. A debreceni esetnél szerinte nem történt „kimazsolázós privatizáció”, mert a cég nemcsak a jól jövedelemző CT- és MR-vizsgálatokat végzi majd el, hanem a hagyományos röntgent és az ultrahangot is.

Majdnem megöltek egy embert az egyik HÉV-megállóban