Béketüntetések a Parlamentnél

Két szerveződés, a Civilek a Békéért és a Békelánc is demonstrációt szervezett mára a Parlament elé. Az előbbi tömörülés tüntetését azonban csak módosított időponttal hagyta jóvá a rendőrség, ám a szervezők az eredeti elképzelések szerint készülnek az akcióra.

Török László
2003. 03. 22. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Délután háromkor egy koporsót helyeznek el a Civilek a Békéért tagjai az Országház előtt a „nemzetközi jog és demokrácia halála” miatti tiltakozásuk jeléül, és napnyugtáig gyertyákkal gyászolnak a háború áldozataiért. A Békelánc tagjai ma szintén a Kossuth térre vonulnak, azonban ők este nyolckor kezdik a tüntetést. Artner Annamária, a Civilek a Békéért Mozgalom egyik vezetője „felesleges kötözködésnek” nevezte, hogy a rendőrség csak délután öt órától engedélyezte a mozgalom rendezvényét, mondván: a 72 órás bejelentési időt be kell tartani. – A kormány és az ellenzék egyaránt szembeszegült a magyar nép akaratával és az agresszorok oldalára állt – nyilatkozta lapunknak Artner Annamária. Lapunk kérdésére Artner elmondta: nem lepődtek meg azon, hogy Magyarország felkerült az USA-t támogató országok listájára, mivel szerinte kormányunk csak retorikájában békepárti, egyébként támogatja ezt a háborút. A Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóosztályán nem kívántak nyilatkozni arról, hogy feloszlatják-e a civilek demonstrációját, ha az a jóváhagyott időpontnál két órával hamarabb kezdődik.
– Ha az amerikai háborús politika folytatódik és a magyar kormány ezzel közösséget vállal, a polgári körök is béketüntetést szerveznek – olvasható a Szövetség a Nemzetért Polgári Kör állásfoglalásában. A Food Not Bombs (Fegyver Helyett Kenyeret) mozgalom aktivistái pedig kampánnyal egybekötött ételosztást tartanak ma délután két órakor a Blaha Lujza téren.
***
Csurka az erkölcsi vesztesekről. A 2001. szeptember 11-én súlyos provokációval kirobbantott harmadik, úgynevezett antiterrorista világháború második, Irak-ellenes szakasza éppen úgy egyesített amerikai–izraeli érdekeket szolgál, mint az előző, afganisztáni szakasza – ismertette tegnap Csurka István a MIÉP elnökségének álláspontját. A pártelnök úgy véli: a mindenkivel döntő katonai fölényben lévő, „de erkölcsileg máris vesztes amerikai–izraeli hatalom ellen sem Magyarország, sem más, nála nagyobb hatalmak nem tehetnek semmit”. Az Európai Unióról szólva kifejtette: az uniós csatlakozást most el kell halasztani, és halasztó hatálya most csak a nem szavazatnak van. Alkalmatlan pillanat ugyanis egy sorsdöntő változásra egy „folyó háború zűrzavara”. A MIÉP osztja a Fidesz álláspontját: „jogilag és szövetségesként is háborúban áll Magyarország.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.