Dunaferr: elfogadták az üzleti tervet

A Dunaferr Rt. igazgatósága tegnap elfogadta a társaságcsoport 2003. évi üzleti tervét és stabilizációs programját. Ennek teljesítése érdekében a menedzsment feltárja a rendszerbeli tartalékokat, és felszámolja a hiányosságokat – tájékoztatta lapunkat az acélmű.

Hunyor Erna
2003. 03. 22. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elfogadta a Dunaferr Rt. közgyűlése tegnapi ülésén a részvénytársaság és a társaságcsoport 2003. évi üzleti tervét, valamint jóváhagyta a Dunaferr-csoport stabilizációs programja keretében tervezett feladatok végrehajtását – állt a vasmű a közleményében.
Eszerint a közgyűlés a Dunaferr-csoport 2003. évi alaptervét 173 milliárd forint konszolidált árbevétel mellett mínusz 2,6 milliárd forint konszolidált adózás előtti eredménnyel, valamint a stabilizációs program keretében tervezett feladatok végrehajtásával hagyta jóvá.
A közlemény hangsúlyozza: a Dunaferr menedzsmentje reális esélyt lát a vállalatcsoport stabilizációjára, amelynek keretében az acélmű reorganizációjához kapcsolódó intézkedések megvalósulása esetén – mintegy 2,4 milliárd forint megtakarítással – lehetőség nyílik a nullszaldóhoz közeli adózás előtti eredmény elérésére.
Kiemelték: a részvénytársaság üzleti terve figyelembe veszi a Dunaferr Acélművek Kft. Dunaferr Rt.-be való közelmúltbeli beolvadását is.
Leszögezik, hogy a Dunaferr-csoport terve a részvénytársaság és a Dunaferr Rt. 2002. december 31-i konszolidációs minősítés szerinti leányvállalatainak alapterve. Továbbá, hogy az acélmű 2003. évi gazdálkodását a saját hatáskörben elindított stabilizációs programon kívül a fennmaradást alapjaiban meghatározó döntések is befolyásolják, amelyek a 2002. december 18-i kormánydöntést követő határozat részletes kidolgozásában és annak végrehajtásában, valamint a banki konzorciummal a 2003. február 28-a utáni időszakra vonatkozó megállapodás tartalmában testesülnek meg.
A korábbi közgyűlés kimondta, hogy a vállalatcsoport legfontosabb célkitűzései a piaci pozíciók megtartása, a technológia feltételek biztosítása, a finanszírozás biztonságos hátterének megteremtése, valamint a bankokkal való korrekt üzleti kapcsolatrendszer fenntartása az adósságállomány növekedése nélkül.
Hónig Péter a Dunaferr Hetilapban úgy nyilatkozott: a menedzsment elkötelezett a stabilizációs koncepció, az átalakulási program végrehajtásáért. Ám ezek a törekvések csak akkor válnak hitelessé, ha megvalósulnak a szükséges infrastrukturális fejlesztések, új munkahelyek jönnek létre, és összehangolt kistérségi cselekvési program valósul meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.