Egyesült Államok-szerte tüntetések voltak az iraki háború ellen. San Franciscóban a tüntetők elözönlötték a belváros néhány forgalmas útját, több tucat diák egymáshoz láncolta magát. A késő esti órákba nyúlt a forgalombénító tüntetés. A rohamrendőrség több mint ezer tüntetőt vett őrizetbe, 22 év óta nem állítottak elő ennyi embert egy napon a kaliforniai nagyvárosban. Néhányukat átmenetileg az utcán felállított ideiglenes ketrecekben őrizték. Washingtonban több mint száz tüntető lezárta a Potomac-folyón átívelő egyik hidat. Három tüntetőt őrizetbe vettek. A Fehér Ház közelében mintegy százan tüntettek, négyszáz tüntető pedig az esti csúcsidőben a főváros egyik főútvonalán vonult fel a „Nem adunk vért olajért!” jelszót skandálva. New Yorkban a Times Square-en tüntettek több százan. A Harvard és a Berkeley egyetemen tiltakozó megmozdulások voltak. Tüntetések voltak egyebek között Bostonban, Chicagóban, Minneapolisban, Detroitban. Pittsburghben több mint tíz tüntetőt tartóztattak el.
Franciák tízezrei vonultak fel Párizsban csütörtökön, tiltakozva az iraki háború ellen. A negyvenezres menet békés volt és ünnepélyes. Este azonban a rendőrség vízágyúkkal és gumilövedékekel oszlatott szét egy négyszáz fős csoportot, miután néhány tucat, arcát elkendőző fiatal feldúlt egy McDonald’s gyorsétkezdét. A menet délután indult, és kora este duzzadt fel, amikor az amerikai nagykövetség szigorúan őrzött Concorde téri épületénél haladt el – jelentette az AP.
Tegnap tüntetők zárták el Stuttgart-Vaihingenben az Európában állomásozó amerikai erők főparancsnokságához vezető utat. Körülbelül 150-en lehettek, és háborúellenes dalokat énekeltek. A rendőrség másfél óra elteltével „elhordta” az ülősztrájkolókat, akiknek 40 euró büntetést is kell fizetniük. Németországban a háború megkezdése óta több százezren tüntettek, vettek részt békeimákon. Csütörtökön a fővárosban tanulók tízezrei vonultak az utcákra, s este nagy tüntetés volt a keleti városrész központjában, az Alexanderplatzon és környékén. Berlinben érezhetően megnőtt a rendőri jelenlét a városközpontban, a középületek, amerikai, brit és spanyol intézmények körül.
Összecsapások robbantak ki pénteken az iraki háború ellen tüntetők és a rendőrség között az isztambuli Beyazit nagymecset körül az ünnepi ima után. Diyarbakirban százezer kurd vonult az utcákra. „Átok az Egyesült Államokra!”, „Törökország nem Izrael!” kiáltásokat skandált Isztambulban a mintegy 5000 tüntető, akiket a rendőrök könnygázzal oszlattak szét. Az ország délkeleti részén fekvő Diyarbakir városban százezer kurd vonult az utcákra a perzsa újév, a Nevroz alkalmából, hogy tiltakozzék az iraki háború ellen. Mehmet Abazoglu, a Kurd Demokratikus Néppárt, Törökország egyetlen legális kurd pártjának vezetője elítélte az amerikai imperializmust, amely „meg akarja szerezni az iraki olajmezőket”. Az amerikaiak vesztettek Vietnamban, veszíteni fognak Irakban is – jelentette ki Abazoglu a lelkes tömeg előtt.
Kairóban az al-Azhar nagymecset körül vízágyúkkal kellett a rohamrendőrségnek feloszlatnia a mintegy 3-4000 főnyi tömeget, amely a déli imádság után Amerika-ellenes, Irakot éltető jelszavakat skandált. Ausztráliában és Ázsia-szerte folytatódtak a tüntetések a háború ellen. Többezres megmozdulást tartottak a japán fővárosban és Melbourne-ben, Ausztrália második legnagyobb városában. Szrinagarban, India mozlim többségű Dzsammu és Kasmír államának nyári fővárosában csak nők egy kisebb csoportja tiltakozott. A világ legnagyobb muzulmán országa, Indonézia városaiban meglepően kevesen vettek részt a tüntetésekben.

Precízen időzített kémbotrány: így keltett pánikot a dollármédia