Ezrek tüntettek a békéért

Nem vették át az amerikai és a brit nagykövetségen a Civilek a Békéért mozgalom petícióját a szombati béketüntetéskor. A háborúellenes megmozduláson több ezer ember vett részt. A parlament elnöke és a Miniszterelnöki Hivatal vezetője képviselőjén keresztül vette át a petíciót.

Csont Szandra
2003. 03. 30. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem vették át a Civilek a Békéért mozgalom petícióját a brit és az amerikai külképviseleteken, ezért a tömörülés azt postán juttatja majd el a két nagykövetségre. A háborúellenes tüntetők a Vörösmarty térről vonultak a nagykövetségek érintésével a Kossuth térig. Az Irak elleni agresszió ellentétes az ENSZ alapokmányával és a nemzetközi joggal, sérti a népek önrendelkezési jogát – olvasható a petícióban. A civilek szerint ez a háború elsősorban az Egyesült Államok világpolitikai hegemóniájának megerősítését, olajbiztonságát, hadiiparának érdekeit szolgálja, valamint Európa háttérbe szorítását célozza. A békeaktivisták követelik a magyar kormánytól, hogy azonnal állítsa le a háború támogatását. Szerintük a magyar kormány és parlament antidemokratikusan és alkotmányellenesen járt el, amikor támogatta ezt a háborút.
A tüntetők fegyelmezetten vonultak, csak a nagykövetségek előtt pfujoltak és fütyültek többen, s a demonstrálók egy része a külképviselet felé ordította: „gyilkosok.”
Az Országgyűlés elnökének címzett petíciót az MSZP kongresszusa miatt Kőhegyi András, az Országgyűlés elnökének személyi titkára vette át, aki jelezte: Szili Katalin a házbizottság következő ülésén bemutatja a petíciót a négy párt frakcióvezetőjének.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.