A titokzatos tüdőgyulladás, amely az elmúlt hetekben Ázsia-szerte pánikot okozott, akár 34 ember haláláért felelős lehet Kínában – közölték hivatalos források a BBC-vel. Az ázsiai ország Guangdong tartományában februárban kitörő járvány a szakértők szerint valószínűleg a világszerte – a különféle források szerint – 18–22 ember halálát és több száz megbetegedését okozó atípusos tüdőgyulladás vagy más néven akut légzőszervi szindróma (SARS) forrása. Ha kínai járvány és az atípusos tüdőgyulladás közötti kapcsolat beigazolódik, akkor a SARS eddig 52–56 ember életét követelte. (Guangdongban mostanáig 792 megbetegedést regisztráltak.)
A szingapúri hatóságok tegnap bejelentették: meghalt a SARS első áldozata a metropolisban. A hét közepéig a hatóságok 69 fertőzöttet jelentettek, és az egészségügyi minisztérium utasítására 740 embert zártak karanténba, miután felvetődött a gyanú, hogy akut légzőszervi szindrómás betegekkel érintkeztek. Ha az otthonaikba kényszerített emberek elhagyják házukat, első ízben 650 ezer forintnyi bírságot fizetnek. A visszaesőket az összeg duplájával sújtják. A járvány megfékezésére a város iskoláit április 6-ig zárva tartják.
A WHO legfrissebb adatai szerint a kór Kínán kívül eddig majdnem ötszáz embert fertőzött meg.
A kanadai Ontarióban nyolc újabb SARS-beteg került kórházba. Az észak-amerikai országban eddig három ember életét követelte a SARS. Hongkongban több mint ötven iskolát zártak be a héten, miután a városban már 290 embert ápolnak atípusos tüdőgyulladással.
Bukarestben ismét kórházba került az a 34 éves nő, akit atípusos tüdőgyulladással kezeltek, és néhány napja azzal engedtek haza, hogy állapota javult, és környezetét nem veszélyezteti – adta hírül az Evenimentul Zilei. Az asszonnyal együtt tegnap fertőzött férjét és unakahúgát is kórházba utalták.

Meglepő fordulat a a Huszti ikrek ügyében, megszólalt a szakértő