Ma döntenek a cigány önkormányzatról

Az Országos Cigány Önkormányzat három szervezetének vezetői együttműködési megállapodást írtak alá szombaton, a Cigány Szervezetek Országos Szövetsége mégsem vett részt a délelőtti gyűlésen, mert azt nem tartották megfelelően előkészítettnek. A Fővárosi Bíróság várhatóan ma adja ki a március 12-i alakuló ülés legitimitásával kapcsolatos határozatát.

Hanczár János
2003. 03. 30. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Demokratikus Roma Koalíciót (DRK) alkotó Cigány Szervezetek Országos Szövetsége (CSZOSZ), a Magyarországi Cigányszervezetek Fóruma (MCF) és a Magyarországi Roma Parlament (MRP) vezetőinek megállapodására azért került sor, mert a CSZOSZ fontosnak tartotta az érdemi munka beindítását, és bár nem kaptak a politikai súlyuknak megfelelő számú helyet az Országos Cigány Önkormányzatban (OCÖ), részt kívánnak venni a munkában – mondta lapunknak Dógi János elnök a gyűlés utáni sajtóértekezlet előtt. A megállapodás értelmében a CSZOSZ mint az OCÖ legnagyobb frakciója három alelnöki, négy bizottsági elnöki posztot kapott a 16 tagú vezetőségben.
Dógi János arról is tájékoztatott, hogy a CSZOSZ 17 tagja azért nem ment el az ülésre, mert a meghívóban a szervezeti és működési szabályzat, valamint a költségvetés megtárgyalása szerepelt, de erről a közgyűlés előtt írásos tájékoztatót nem kaptak. Az OCÖ csonka ülésén így is határoztak többek között a rövid távú cselekvési programról, valamint a kormány tisztségviselőivel, a parlamenti pártokkal, valamint a tárcák vezetőivel való kapcsolat felvételéről. Horváth Aladár kérdésünkre elmondta, hogy levélben kérik Farkas Flórián leköszönő elnököt, hogy a szervezet székházát, iratait, vagyonát adja át. Az új elnök bízik abban, hogy ez a Fővárosi Bíróság hétfői határozatának ismeretében kedden megtörténik.
Kolompár Orbán ügyvezető elnöktől megtudtuk: Lakatos Miklós és Horváth Mária, bár nem kerültek be a testületbe, külsősként valamilyen, szakértelmüknek megfelelő pozíciót kapnak majd. A két elektor korábban azt kifogásolta, hogy technikai hiba miatt kimaradtak az 53 tagú szervezetből, ezért a Legfelsőbb Bírósághoz fordulnak jogorvoslatért, azonban a szombati ülésen kiderült, eltekintettek ettől.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.