A Demokratikus Roma Koalíciót (DRK) alkotó Cigány Szervezetek Országos Szövetsége (CSZOSZ), a Magyarországi Cigányszervezetek Fóruma (MCF) és a Magyarországi Roma Parlament (MRP) vezetőinek megállapodására azért került sor, mert a CSZOSZ fontosnak tartotta az érdemi munka beindítását, és bár nem kaptak a politikai súlyuknak megfelelő számú helyet az Országos Cigány Önkormányzatban (OCÖ), részt kívánnak venni a munkában – mondta lapunknak Dógi János elnök a gyűlés utáni sajtóértekezlet előtt. A megállapodás értelmében a CSZOSZ mint az OCÖ legnagyobb frakciója három alelnöki, négy bizottsági elnöki posztot kapott a 16 tagú vezetőségben.
Dógi János arról is tájékoztatott, hogy a CSZOSZ 17 tagja azért nem ment el az ülésre, mert a meghívóban a szervezeti és működési szabályzat, valamint a költségvetés megtárgyalása szerepelt, de erről a közgyűlés előtt írásos tájékoztatót nem kaptak. Az OCÖ csonka ülésén így is határoztak többek között a rövid távú cselekvési programról, valamint a kormány tisztségviselőivel, a parlamenti pártokkal, valamint a tárcák vezetőivel való kapcsolat felvételéről. Horváth Aladár kérdésünkre elmondta, hogy levélben kérik Farkas Flórián leköszönő elnököt, hogy a szervezet székházát, iratait, vagyonát adja át. Az új elnök bízik abban, hogy ez a Fővárosi Bíróság hétfői határozatának ismeretében kedden megtörténik.
Kolompár Orbán ügyvezető elnöktől megtudtuk: Lakatos Miklós és Horváth Mária, bár nem kerültek be a testületbe, külsősként valamilyen, szakértelmüknek megfelelő pozíciót kapnak majd. A két elektor korábban azt kifogásolta, hogy technikai hiba miatt kimaradtak az 53 tagú szervezetből, ezért a Legfelsőbb Bírósághoz fordulnak jogorvoslatért, azonban a szombati ülésen kiderült, eltekintettek ettől.

Késes támadás Budapesten – a Batthyány téren támadt a párra, itt a videó