MKDSZ-egyezmény a Fidesszel?

Bővíteni kívánja az együttműködést a néppárttá alakuló Fideszszel a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség (MKDSZ), ezért kiegészítenék a két szervezet között jelenleg is érvényben lévő megállapodást – nyilatkozta lapunknak Harrach Péter, az MKDSZ társelnöke. A társszervezeti egyezmény rögzítené a választási összefogást és az MKDSZ-esek „átmeneti” tagságát a Fideszben.

Kis Ferenc
2003. 03. 27. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rögzítették a megújított szerződésben, hogy a következő országgyűlési és önkormányzati választásokon a 2002-es egyéni, illetve listás közös jelöltek kvótáját növelnék, így több KDNP-s politikust is „helyzetbe hoznának” – mondta Harrach Péter. Az egyezményben kitérnének arra is, hogy az átalakuló Fideszben, az új néppárt létrehozásában az MKDSZ tagjai is részt vehessenek. A politikus kijelentette: az már biztos, hogy nem válnak tagozattá, hanem társszervezetekként működnek együtt. A szervezeti önállóság megőrzése mellett azonban egyfajta átmeneti párttagság lehetőségét szeretnék megteremteni a néppárti Fideszben, s az újjáalakuló pártelnökségben is képviseltetni kívánják a kereszténydemokratákat. Harrach Péter arról is szólt, hogy az MKDSZ a híd szerepét tölti be a Fidesz és a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) között. A politikus bízik abban, hogy hosszú távon a KDNP is csatlakozik majd az egységes polgári–nemzeti– kereszténydemokrata egységhez.
A Fidesz elnöksége ma megvitatja az új alapszabály tervezetét, amely a néppárti átalakulás szervezeti feltételeinek megteremtését és a hatékonyabb működést célozza. Amennyiben Orbán Viktor elképzelései maradéktalanul bekerülnek az alapszabályba, úgy a Fidesz jelenlegi, megyékre épülő rendszere helyett a politizálás súlypontja az egyéni választókerületekre helyeződik. Az új szabályzat értelmében az elnökség részben a tagozatok és esetleg a társszervezetek delegáltjaiból állna, ezen belül pedig az operatív munkát egy ötfős ügyvezető testület látná el: a pártelnök, a két választott alelnök, valamint az országos választmány elnöke és a parlamenti frakcióvezető részvételével.
*
Hiába jelent meg a KDNP székházánál Rubovszky György pártügyész és Szakolczai György főtitkár, hogy a Legfelsőbb Bíróság végzése alapján megkezdjék a párt dokumentumainak átvételét, mert Bartók Tivadar korábbi pártelnök nem jelent meg. Varga Lászlótól, a párt elnökétől megtudtuk: még egy időpontot megjelöl a volt elnök számára, de ha ekkor is meghiúsul az átadás-átvétel, a bírósághoz fordulnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.