The Guardian
A brit és francia kormány egymást sértegette Blairnek és Chiracnak Irak ügyében tartott találkozója alkalmával, írja a baloldali brit lap, amely azon félelmeknek ad hangot, hogy Nagy-Britannia elszigetelődik az Európai Unióban, miután Párizs „döbbenetét és megbotránkozását” fejezte ki a háború megindítása miatt.
*
A német alkotmánybíróság nem adott helyt a német kormány kérésének a bőrfejűek által uralt neonáci Nemzeti Demokrata Párt betiltására. A szociáldemokrata Schröder kancellárnak és kormányának a tiltás megtagadásánál még kínosabb annak bírósági indoklása. E szerint ugyanis a kormány a tiltás kérésének indoklásában az NDP tagjainak nyilatkozataira és tetteire támaszkodott, holott e tagok, mint kiderült, a német hírszerzés ügynökei.
Le Monde
A Busht támogató országok médiájának egyre nehezebb dolga van, tekintettel országuk lakosságának erősen háborúellenes hangulatára, írja a vezető francia liberális lap. Rupert Murdoch sajtómágnás, aki a példányszámot tekintve a teljes brit sajtópiac 40 százalékát mondhatja magáénak és aki Blairt támogatja, ugyanakkor nem akarja elidegeníteni egyértelműen háborúellenes fiatal és női olvasóit. A spanyol és az olasz közszolgálati adók hasonló problémával küszködnek.
Frankfurter Allgemeine Zeitung
Meglehetősen gúnyos cikket ír a vezető német lap az Egyesült Államokat támogató 30 + 15 országról, amelyek között olyan „hatalmak” találhatók, mint Grúzia, Azerbajdzsán, Eritrea, Albánia és társai. Az amerikai számjáték nem tudja elpalástolni, hogy az Egyesült Államok gyakorlatilag elszigetelődött. A lap megemlíti azon legújabb felmérést (l. tegnapi szemlénket – L. I.), amely szerint az Egyesült Államokról pozitív véleményt formálók száma az egész világban drasztikusan csökkent tavalyhoz képest. Németországban 61-ről 25 százalékra, Olaszországban 70-ről 34, Oroszországban 61-ről 28 százalékra esett. Latin-Amerikában és Afrikában is hasonló a helyzet.
Die Welt
Súlyos következményekkel járhat az Amerika-hű kelet-európai országok kormányainak, hogy a lakosság döntő többsége a háborút elutasítja, írja a német konzervatív lap a térségünkben alakuló hangulatról.
TYDEN
Felháborodással kommentál a cseh hetilap egy stockholmi bírósági döntést, amelynek értelmében a cseh államnak 10 milliárd koronát kell fizetnie Ronald Laudernek kártérítés címén. „Az újszülötteket is beleértve 1000 koronát fizet minden cseh azért, ahogyan egykor létrejött, majd utóbb működött a TV NOVA”.

Jászsági díler bukott le a rendőrök előtt átadás közben