Napi sajtószemle

2003. 03. 20. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

THE GUARDIAN
Az amerikai külügyminiszter szerint 45 ország támogatja az Egyesült Államok politikáját, amely közül „15 ilyen vagy olyan okok miatt nem akarja nyilvánosságra hozni a nevét, de támogatja a koalíciót” – írja a baloldali brit lap. (A „harmincak” listája Magyarország mellett a kevésbé hangoztatott országok közül a következő országokat is tartalmazza: Afganisztán, Albánia, Azerbajdzsán, Bulgária, Kolumbia, El Salvador, Eritrea, Etiópia, Grúzia, Macedónia, Nicaragua és Üzbegisztán.)
*
A BBC-t haragos nézők panasza bombázta azt követően, hogy a BBC2 az azori csúcstalálkozó közvetítésének váratlan eltolódására hivatkozva csak éjfél előtt sugározta azt a dokumentumműsorát, amely öszszehasonlította Irak és Izrael nukleáris fegyverprogramját. A BBC2 egyik vezetője elismerte, hogy a döntés az „öszszeesküvés-elmélet hívőinek malmára hajtja a vizet”. Az Izraeli titkos fegyverek című dokumentumműsor azt is állítja, hogy az izraeli katonaság újfajta gázt vetett be a palesztinok ellen 2001 februárjában.

SCOTSMAN.COM
A McCarthy-korszakba való viszszatérésnek minősítik sokan a szólásszabadságnak az idei Oscar-díj-kiosztással kapcsolatos korlátozását. Meryl Streep, Sean Penn, Vanessa Redgrave, George Clooney, Dustin Hoffman, Spike Lee és több más színész került ama feketelistára, amelyeknek tagjai nem beszélhetnek, mert a rendezők attól félnek, hogy az ünnepség háborúellenes tüntetéssé fajul – olvasható a skót lap New York-i tudósítójának tollából.

ASSOCIATED PRESS
Világszerte zuhanórepülésben az amerikaiakról kedvező véleményt hangoztatók száma – derül ki egy új felmérésből. Már csak a lengyelek felének van kedvező véleménye Amerikáról, szemben a tavalyi nyolcvan százalékkal. Oroszországban 28, Törökországban 12 százalék véleménye kedvező.

AFTONBLADET
Stockholmban tüntetők összetűztek rendőrökkel az izraeli svéd követség előtt. A tüntetők a 23 éves amerikai lány, Rachel Corey békeaktivista halála ellen tiltakoztak. Corey a testével akart feltartóztatni egy házromboló izraeli buldózert. A tüntetésen részt vett Stefan Villkatt, a megölt lány svéd barátja, aki a Gázai övezetben ismerkedett meg az amerikai lánnyal, és a terveik szerint a nyarat Villkattal töltötte volna Svédországban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.