Jobban figyelnek a hazánkban élő arab populációra, az esetleges terrorista kapcsolatokra – mondta el az ülés után Tóth András. Kifejtette: a Nemzetbiztonsági Hivatal, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat, az Információs Hivatal (IH), a Katonai Felderítő Hivatal és a Katonai Biztonsági Hivatal munkatársai 24 órában dolgoznak, és egymás tevékenységét, a beérkező információkat koordinálják és egyeztetik. Az IH egyébként az utóbbi időben mintegy 500 információt kapott az iraki konfliktussal kapcsolatban, s ezek alapján is kijelenthető, hogy nem történt számottevő változás hazánk biztonságának tekintetében – tette hozzá az államtitkár.
Kövér László, a nemzetbiztonsági bizottság fideszes elnöke szerint „ha Medgyessy Péter és Kovács László el tudná képzelni az életet úgy is, hogy nem lennénk valamelyik nagyhatalom csizmapucoló cselédje, és nem léptünk volna elő csatlósként, törvénytelenül hadviselő féllé, akkor most nem kellett volna üléseznie a testületnek”. (Az ülést Tóth András kezdeményezte.) Kérdésünkre Kövér kijelentette: a magyar és még néhány tagjelölt európai kabinet elkövette azt a hibát, hogy állást foglalt az USA készülődő háborúja mellett anélkül, hogy figyelembe vette volna a magyar társadalom 92 százalékának háborúellenes álláspontját, és megkérdezte volna az EU-tagállamokat, amelyek vezetőivel állítólag oly jó kapcsolatot ápol a miniszterelnök. A kormány olyan ostoba gesztusokat tesz, amelyek alapján nem tudni, hogy hazánk az EU vagy az USA egyik tagállama kíván lenni – jegyezte meg.
*
Hasonlóan a kormányépületekhez, a Főpolgármesteri Hivatalban is szigorú beléptetési rendszert vezettek be a háború kitörése miatt. Az ellenzék háborús hisztériakeltésnek, az SZDSZ és az MSZP viszont szükségszerűnek tartotta, hogy Demszky Gábor utasítására személyi motozás jellegű, detektoros beléptetést vezettek be tegnaptól a hivatalban. Bőhm András SZDSZ-frakcióvezető bár túlzónak tartotta az ellenőrzést, megemlítette: a „jelenlegi világhelyzetben bármikor, bármi bekövetkezhet”.
Kamala Harris vezető tanácsadója leleplezte az amerikai közvéleménykutatók hazugságát