Javult a kockázati besorolásunk
Magyarország az idén egy hellyel előrelépett a brit Euromoney gazdasági folyóirat évente öszszeállított globális országkockázati listán, amelyen a térségbeli EU-tagjelöltek közül csak Szlovénia előzi meg. A 185 országot rangsoroló listáján Magyarország 2003-ban a 34. helyre került a tavalyi 35. helyről. Szlovénia, amely a kelet-európai EU-csatlakozók közül a legjobb helyezést kapta, a 30. helyen van, ugyanott, ahol 2002-ben. (MTI)
Innovációs nagydíj
Mádl Ferenc köztársasági elnök adja át március 27-én a XI. Magyar Innovációs Nagydíjat a Parlamentben. Mint a pályázatot kiíró Magyar Innovációs Alapítványtól megtudtuk, a 2002. évi nagydíjra 66 pályamű érkezett. (M. Gy.)
Kinek fizet a nyerőautomata?
Rekordévet zárt 2002-ben a magyar szerencsejáték-piac, legalább is erre utal az, hogy a befizetett játékadó 40 milliárd forint volt, ami 15 százalékkal haladja meg a 2001. évit. Sibinger Márta, a Szerencsejáték Felügyelet (SZF) elnöke tegnap Budapesten a pénznyerő automatákat üzemeltetők szervezete, a Magyar Szerencsejáték Szövetség (MSZSZ) küldöttgyűlésén elmondta: tavaly 14 500 ellenőrzést hajtottak végre a pénznyerő automatákat üzemeltetők körében, és 2056 alkalommal kényszerültek szankcionálásra. (MTI)
Tárgyalások Ukrajnával
Három év alatt megkétszereződött a magyar–ukrán kereskedelmi forgalom, a múlt évben elérte a 750 millió dollárt. Erről Németh Imre földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter beszélt tegnap Budapesten a magyar–ukrán kormányközi bizottság ülése után. Az agrártárca vezetője, aki egyben a bizottság magyar tagozatának elnöke, a tárgyalásokat lezáró jegyzőkönyv aláírását követően úgy fogalmazott, hogy Ukrajna fontos stratégiai partnere Magyarországnak. (MTI)
Erősek, sikeresek a gazdák
A magyar gazdák nem gyengébbek európai uniós társaiknál – jelentette ki Szanyi Tibor, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium politikai államtitkára tegnap Győrött. A politikus szerint ezt jelzi, hogy a SAPARD-pályázat első körében minden harmadik pályázó sikeres volt, míg Nyugat-Európában átlagosan minden nyolcadik pályázó nyer támogatást. – Magyarország európai uniós csatlakozásával a magyar agrárium a világ legnagyobb egységes piacának részévé válik – mutatott rá az államtitkár. (MTI)
Új irodát nyitott a Sartorius
A korábbinál lényegesen nagyobb, új, korszerű telephelyen, Budakeszi ipartelepén nyitotta meg a Sartorius Group képviseleti irodáját és szervizét. A cégcsoport évi árbevétele megközelíti az 500 millió eurót. A magyar képviselet, a Sartorius– Membran Kft. árbevétele az elmúlt három évben megduplázódott, s az elmúlt évben két- millió euró árbevételt ért el – tájékoztatta lapunkat a társaság. (H. T.)
Csere a KPMG-nél
A KPMG budapesti irodájának élén Robert Stöllinger, a könyvvizsgálati részleg eddigi vezetője váltja Richard Eblinget – tájékoztatott a társaság. A cég közleménye szerint Richard Ebling így a jövőben a KPMG Közép- és Kelet-európai Regionális Irodájának irányítására koncentrálhat. A KPMG közép- és kelet-európai irodájához 2500 munkatárs tartozik, bevétele az elmúlt üzleti évben 154 millió dollár volt. (MTI)
Washington engedett az acélvámon
Az amerikai kormányzat döntése értelmében 295 külföldi acélipari terméket kivontak az importvám alól. Az amerikai kereskedelmi minisztérium bejelentette továbbá, hogy novemberben áttekinti az importált acélipari termékek keresletének alakulását, és ennek alapján 2004 márciusában újabb döntés lesz. (MTI)

Záporokkal és erős széllel érkezik a hidegfront