Varga Mihály nem lesz alelnök
Varga Mihály nem vállalja a Fidesz alelnöki tisztségét, de örömmel vette, hogy az ő neve is szóba került. Elmondta: szerepét továbbra is szakpolitikusként képzeli el. Az Index internetes lap információjára reagálva azt is üdvözölte, hogy Martonyi János volt külügyminiszter neve is felvetődött a lehetséges alelnökök között, mivel ő jelképezhetné a Fidesz néppárttá válását. Lapunk úgy tudja: Martonyi nem lesz alelnök. Az egyik ilyen tisztséget feltehetőleg Pokorni Zoltán tölti be. (MN)
Bírálnak a nagycsaládosok
Elfogadhatatlannak tartjuk, hogy a gáz díja a fogyasztás mennyiségének emelkedésével párhuzamosan nőjön – tartalmazza a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) közleménye. A kormány szerdán úgy döntött, október 1-jétől az egységes lakossági gázárat a fogyasztástól függő tarifa váltja fel. Így az évente 3000 köbméter fölött fogyasztók nem kapnak kedvezményt. A NOE úgy véli, ez antiszociális. Szerintük a legnagyobb fogyasztók közé nem csupán a magas jövedelműek, hanem kis- és nagycsaládok is tartoznak. (MTI)
Biztos MSZP-s vezetés a Mediánnál
Márciusban a biztos szavazók körében 25 százalékkal többen voksolnának a szocialistákra, mint a Fideszre – derül ki a Medián márciusi közvélemény-kutatásából. Az elmúlt hónaphoz képest az MSZP e megkérdezetti körben 56 százalékról 59 százalékra növelte támogatottságát, míg a Fideszé három százalékkal csökkent. Az SZDSZ három, az MDF két százalékon áll. A mérés szerint a legnépszerűbb politikus Dávid Ibolya MDF-elnök, őt Medgyessy Péter kormányfő követi. Mádl Ferenc államfő a harmadik. (MN
A jogkeresőknek előnyös a csatlakozás
Előnyökkel jár a jogkereső közönség számára hazánk uniós csatlakozása, mivel erőteljesebben érvényesülnek majd az állampolgári és munkavállalói jogosultságokat védő uniós rendelkezések – mondta tegnap Münchenbe való utazása előtt Lomnici Zoltán. A Legfelsőbb Bíróság elnöke hozzátette: idén befejeződik a magyar bírák felkészítése a teljes körű tagságból adódó feladatokra. (S. Á.)
Diákhitel az Európai Unióban
Az Európai Unió tagállamai közül hét országban működik valamilyen típusú diákhitel; a magyar hallgatók majd a fogadó ország döntésének függvényében kaphatnak hitelt a csatlakozás után. Az unióban a fix futamidős kölcsön, amelynél 10-20 év a visszafizetés időtartama, illetve a magyarországihoz hasonló jövedelemarányos konstrukció a jellemző. Az Államadósság Kezelő Központ nyilvános pályázati felhívást tett közzé 7,5 milliárd forint hitel és 6 milliárd forint összegű újratöltődő jellegű készenléti hitelkeretre a Diákhitel Központ Rt. számára. (MTI)
Még egyeztetnek a sportarénáról
A sportminisztérium várhatóan ma délután dönt a Budapest Sportarénához tartozó emelt szintű városi tér, utak és parkolók átvételéről. A tárca szakértői még vizsgálják az átadás-átvételi bizottságok jelentéseit. Amennyiben csak kisebb hibák mutatkoznak, az átvételre sor kerülhet, de a kivitelezőt kötelezik ezek kijavítására – nyilatkozta Szilvásy György közigazgatási államtitkár. (T. L.)
Környezetvédők az azbeszt ellen
A Másik Oldal Ökoszociális Mozgalom tegnap tüntetést szervezett a Parlament előtt annak a hatvanezer magyar állampolgárnak a védelmében, akik rákkeltő azbesztvakolattal szigetelt lakóházakban élnek az országban. A környezetvédők petíciót adtak át Szili Katalin házelnök kabinetfőnökének azt követelve, hogy az illetékes minisztériumok és hatóságok azonnal kezdjék meg az azbesztmentesítést, hívják fel a lakók figyelmét a veszélyre és korlátozzák az érintett helyiségek használatát. (H. GY.)
Dunaharaszti: közpénzek veszélyben
Rendkívüli ülést tart ma Dunaharaszti önkormányzata, amelynek témája a Dunaharaszti Vízmű és Szolgáltató Kht. átalakítása. A polgári erők aggódnak a szocialisták terve miatt, amely szerint egy befektető 25 millió forintért majdnem 50 százalékos tulajdonrészhez jutna a csak tavaly 40 milliós hasznot hozó cégben. Az eddigi forma kötelezővé tette a haszon visszaforgatását, amíg az átalakulás után az a befektető zsebébe vándorolna. (Cz. I.)
Intézménybezárások ellen demonstráltak
Hét iskola és ugyanennyi óvoda bezárása ellen tiltakozott mintegy 150 szülő Budapest XI. kerületének önkormányzata előtt, majd petíciót adtak át Molnár Gyula polgármesternek. A helyi képviselő-testület tegnap lapzártánk idején nyílt ülésen tárgyalt az intézményátalakításokról. (H. J.)

Házasságokkal is épül a hálózat Magyar Péter és főnöke körül – videó