Vegye figyelembe a térségi hozamokat a kormány az uniós gabonakvóták elosztásánál, ezeket megyénként állapítsák meg a 2001. évi termés alapján – ezt kezdeményezi Végh László, a Fidesz parlamenti képviselője Arnold Sándor képviselőtársával együtt. Határozati javaslatukat már benyújtották a Tisztelt Házban.
A javaslat magyarázataként Végh László tegnapi békéscsabai sajtótájékoztatóján elmondta: csatlakozásunk után az unió a gabona esetében tonnánként 4,73 tonnás termésátlagra adja a közvetlen kifizetést, tonnánként hatvanhét euróhoz juthatnak a gazdák. Békésben a 4,73 tonnánál tíz-tizenöt százalékkal magasabb a termésátlag, így a gazdák eleshetnek a közvetlen támogatás egy részétől. A megyében átlagban 230-240 hektáron termesztenek valamilyen gabonafélét, tehát a gabona utáni közvetlen kifizetés Békésben többmilliárdos nagyságrendű lesz.
A Fidesz által javasolt módosítás az országnak is kedvező lenne, hiszen arra ösztönözné a gazdákat, hogy ott termesszenek gabonát, ahol azzal jobb eredmény érhető el, a kormánynak a módosítás pedig egy fillérjébe sem kerülne.
Ronnie O’Sullivan elvesztette a 137 milliót érő frémet
