Várhatóan a második fél évtől új vezérigazgató irányítja a Budapesti Árutőzsdét. A részvénytársasággá alakuló árutőzsde vezetői posztjára tegnap a Magyar Tőkepiacban pályázatot írtak ki, amelynek határideje április 17. A bírálóbizottság a hónap végéig dönt. (Z. B.)
*
Elküldte a Slovnaft közkézen lévő részvényeire nyilvános vételi ajánlatának tervezetét a Mol Rt. a pozsonyi tőzsde részére. Korábban a Mol vezetői elmondták: a kötelező vételi ajánlatnak el kell érnie vagy meg kell haladnia az eltelt fél év tőzsdei forgalommal súlyozott átlagárát. Ennek értékét 1100 koronára tették a Mol szakértői, ugyanakkor egy szlovák befektetőcsoport ennél magasabb, 1400 korona körüli ajánlatot akar elérni. Az ár különbségét az adja, hogy a Mol többségi tulajdonszerzésének versenyhivatali jóváhagyása előtt egy nappal egy nagyobb, 200 ezres átkötés született Slovnaft-részvényekre 1380 korona körüli áron. A Mol egyelőre nem kapott hivatalos választ a szlovák illetékesektől az átkötést, illetve annak figyelembevételét kifogásoló beadványára. (MTI)
*
Fele teljesül a tervezett lengyel privatizációs bevételnek. A lengyel pénzügyminisztérium előrejelzése szerint az idei magánosításból négy, négy és fél milliárd zloty bevétel várható a tervezett 9,1 milliárddal szemben. Ryszard Michalski pénzügyminiszter-helyettes közölte: a tárca hozzászokott annak a helyzetnek a kezeléséhez, amikor nem valósul meg a tervezett privatizációs bevétel, hiszen a múlt évben is ez történt. (MTI)
*
Áresést idézett elő az olajpiacon az a tegnapi hír, amely szerint Nigériában elmarad a közalkalmazottak sztrájkja. Piaci szereplők becslése szerint az OPEC márciusban átlagosan napi 27,65 millió hordóra növelte kitermelését. A termelésfokozásban Szaúd-Arábia járt az élen, ahol a februári 8,95 milliós napi átlagról márciusban 9,51 millióra emelték az olajtermelést. A kartell tagországainak piaci magatartását követve az orosz olajvállalatok is növelték a kitermelésüket naponta 260 ezer hordóval. (Z. B.)

A kutyák életét veszélyezteti ez a betegség