Kérdésözön a kormányhoz

Egy tucat kérdést intézett Áder János, a Fidesz frakcióvezetője Medgyessy Péter miniszterelnökhöz, amelyekben többek között a kormány beváltatlan ígéreteit kérte számon. A kormányszóvivő válaszában a problémák megoldására tett lépéseket sorolta.

2003. 05. 16. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mit kíván tenni a kabinet annak érdekében, hogy a nyugdíjasok az uniós csatlakozásnak ne a vesztesei legyenek? Erre vár választ a 3,2 millió érintett állampolgár – fogalmazott Áder János. Elmondta azt is: 265 ezer magyar munkanélküli szeretné tudni, miként kívánja a kormány megvalósítani a választási kampányban ígért 400 ezer új munkahelyet, miközben az idei év első negyedében már 30 ezerrel nőtt a munkanélküliek száma. A frakcióvezető 100 ezer nővér és szakápoló nevében tette fel a kérdést: mikor fizeti ki végre a kabinet a beígért hűségpénzeket?
Szerinte arra is választ kell adni, hogy milyen garanciákat kívánnak adni a kórház-privatizáció kapcsán az egészségügyi dolgozók egzisztenciájának és az ellátás színvonalának megőrzésére.
A Fidesz szerint 17 ezer családi gazdálkodó várja a választ: a nagyüzemi hálózat kialakítása helyett hogyan támogatja majd a kabinet a magyar gazdákat, hogy ne legyenek az uniós csatlakozás vesztesei. Áder János emlékeztetett a mai napig teljesítetlen ingyenes tankönyvekre vonatkozó ígéretre. Azt is tudakolta, hogy a Postabank tervezett privatizációjakor miként kívánják garantálni a diákhitel folyósításának biztonságát. Felvetette: a 83 ezer hivatásos állományú rendőr, tűzoltó és határőr mikor kapja meg a Medgyessy-kormány által beígért kiemelt illetményemelést? Kifogásolta, hogy megvonják az otthonteremtési támogatásként nyújtott kedvezményes kamattámogatást.
– Áder János a szombati Fidesz-kongresszus előtt folytatja személyes kampányát, és ehhez hívja partnernek a kormányt, az Orbán Viktorral folytatott presztízsharcát azonban jobb, ha egyedül vívja meg – reagált a kérdésekre Gál J. Zoltán kormányszóvivő az MTI-nek. Közölte: Áder Jánosnak tudnia kell, hogy azt a 19 ezer forintot, amit az Orbán-kormány elvett a nyugdíjasoktól, a Medgyessy-kormány viszszaadta.
Gál J. Zoltán megjegyezte: a bankok magánosítása lehetővé teszi a szolgáltatásaik – köztük a diákhitel-folyósítás – korszerűsítését is, a Fidesz-kormány által eltörölt, a tűzoltóknak fizetett veszélyességi pótlékot pedig a Medgyessy-kormány állította vissza. – A kormány azon dolgozik, hogy a lakástámogatási rendszert elérhetővé tegye a valóban rászorulók számára is – mondta a kormányszóvivő.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.