Mindez annak is köszönhető – mondta Deutsch Tamás –, hogy a Fidesz egy új típusú, a pártpolitikát mellőző, az emberek gondjaira megoldást kereső várospolitikát folytat. A frakcióvezető úgy véli: Demszky Gábor szabad kezet adott arra, hogy egy 360 milliárd forintos költségvetésű várost neoliberális felfogású üzleti vállalkozásként vezessenek.
Deutsch sikerként említette, hogy az ellenzéki frakció ráirányította a figyelmet a közpénzek felhasználásának hiányos ellenőrzésére. Szavai szerint jelentős eredmény, hogy a közgyűlés vizsgálóbizottságot hozott létre egy 270 millió forintos árfolyamveszteséggel járó hitelfelvétel ügyében. Deutsch Tamás fontosnak nevezte az elmúlt években felmerülő gyanú eloszlatását a fővárosi közbeszerzésekkel kapcsolatban, és kívánatosnak tartotta a közpénzfelhasználás ellenőrzési elveinek megvalósulását. Példaként Demszky Gábor választási kampánycégét említette, amely „kommunikációs tizedként” kap rendszeresen közpénzből tájékoztatási feladatokat. Az elmúlt nyolc hónap során a főváros lakóinak mindennapi életkörülményei romlottak, a tavasz eltűnt, a kátyúk maradtak és nem jutott mindenkinek Audi terepjáró, mint amilyen Demszkynek – tette hozzá Deutsch.
Bőhm András szerint az elmúlt időszakban alapvető változások történtek, főképp a kormány és a főváros közti viszonyban. Szerinte stabilizálódhat a város pénzügyi helyzete, azon belül is a BKV-é, hiszen jövőre várhatóan ismét normatív állami támogatásban részesül a közlekedési társaság – tette hozzá.
***
Újragondolhatják a koalíciót
Ha az MSZP komolyan gondolta igen szavazatát a Fidesz által kezdeményezett vizsgálóbizottság felállítására a városházán, akkor újra kell gondolni az SZDSZ-szel való kapcsolatát országos szinten is – nyilatkozta lapunknak Böhm András, a szabad demokraták fővárosi frakciójának vezetője. Ismert, a Fidesz már régóta szorgalmazza, hogy kivizsgálják a városvezetés hitelkihelyezési gyakorlatát, és az egyik tavalyi devizaátváltási tranzakciót, amelynek következtében 277 millió forintos kár érte szerintük a budapesti polgárokat. Gy. Németh Erzsébet (MSZP) lapunknak azt mondta: azért döntöttek a bizottság felállítása mellett, mert a parlamentben is megadják a jelenlegi kormánypártok a lehetőséget az ilyen testületek létrehozására.
Óriási bajban a baloldali pártok, mindent elkövetnek, hogy átverjék a választókat