Több mint 23 ezer négyzetméteren, 22 ország 797 kiállítójának részvételével kezdődik szombaton a kilenc napig tartó Budapesti Nemzetközi Vásár – jelentették be tegnapi sajtótájékoztatójukon a szervezők. A most százhetedik alkalommal megrendezett vásár az idén is az otthonteremtés jegyében zajlik. A külföldi résztvevők között több távoli ország is akad: kínai, török, hongkongi, dél-afrikai, indiai és indonéz cégek is bemutatják termékeiket.
A Magyar Világ rendezvénye negyedik alkalommal jelentkezik a BNV-n: az esemény a határon túli kis- és középvállalkozásoknak kínál bemutatkozási lehetőséget az anyaországban. Ebben az évben 112 kiállító terméke, illetve műsora látható. Újdonságnak számít a BNV-n belül a Budapesti divatnapok, ahol a hazai tervezők, gyártók, illetve forgalmazók kínálatán keresztül a legújabb irányzatokat ismerhetik meg az érdeklődők. Az Intersound szórakoztató elektronikai és autóhifi-vásár szeptember 13-án és 14-én az autóhifik hangminőségi bajnokságának is helyet ad. Az Info-market információtechnológiai és telekommunikációs vásáron a cégek elsősorban az egyéni használatra szánt szoftverek, a házi használatra szánt számítógépek kínálatával állnak a közönség elé.
A magyar kiállítók legjobbnak ítélt termékeit az idén is BNV-nagydíjjal ismeri el a vásárdíjzsűri. Ezúttal a Hollóházi Porcelángyár Rt. centenáriumi díszműcsaládja, a Két Kör Kft. kondenzációs kazánjai, a Prokoncept Kft. energiatakarékos házépítési rendszere és a Zsolnai Porcelánmanufaktúra Rt. eozinos tulipánvázája részesül kitüntetésben.
Hiába próbálkozik Magyar Péter, a külhoni magyarokat nem lehet átverni















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!