Elkezdte terjeszteni az MSZP a Hamis vádak és a tények című kiadványt. A 16 oldalas írás a Medgyessy-kormány pozitív döntéseit tartalmazza, a megszorító intézkedésekről, ár- és adóemelésről azonban nem esik szó.
A „Csapatjáték” fedőnevű akció – amelyhez hozzátartozik több millió szórólap és egyéb más kiadvány terítése – költségeiről, és a Ron Werber egykori izraeli munkapárti politikus és kampánytanácsadó irányítása alatt kiképzett 580 fiatal – akiknek a felkészítése sajtóértesülések szerint fejenként több millió forintba kerül – feladatairól a párt illetékesei nem kívántak nyilatkozni. Így azt sem tudtuk meg, hogy az MSZP százmilliós nagyságrendű tartozása nő-e a kampány beindítása miatt. Vadai Ágnes, az akciót beharangozó politikusok egyike mindöszsze annyit közölt: szó sincs milliárdos költségekről, az aktivisták pedig társadalmi munkában végzik a feladatot. Tóbiás József pártigazgató néhány napja arról beszélt: több ezer aktivista részvételével indítanak kampányt azért, hogy bemutassák a kormány eredményeit, és elfedjék a „Fidesz vádjait és hazugságait”.
Az 580 fiatal feltehetőleg a megyei munka koordinálásban és az „egyszerű” aktivisták felkészítésében kap kulcsszerepet. Úgy tudjuk, ma több helyen az utcákon is megjelennek az aktivisták.
A kormányt népszerűsítő és a kabinet számára is munkát végző Ron Werber ténykedését több szakértő nemzetbiztonsági szempontból is aggályosnak tartja.
Gorka Sebestyén, a Fejlődő Demokrácia és Nemzetközi Biztonsági Intézet igazgatója elmondta: ha beleszólást adnak az izraeli tanácsadónak a kormány stratégiájának formálásába, akkor lehet nemzetbiztonsági kockázatról beszélni, főként annak ismeretében, hogy Ron Werber más országokban, például Romániában is részt vett Iliescu kampányában, ahol akár szoros kapcsolatokat is kiépíthetett. A biztonságpolitikai szakértő úgy véli, hogy Nyugat-Európában is nehéz határvonalat húzni a kormánytestületek és a kormánypárt között, ám ha Werber csak az utóbbit segítette tanácsaival, akkor nem áll fenn nemzetbiztonsági kockázat.
– Köszönöm a kérdését, a viszontlátásra! – mondta Tóth András (MSZP) nemzetbiztonsági államtitkár arra a felvetésünkre, hogy van-e nemzetbiztonsági kockázata Ron Werber izraeli kampánytanácsadó rendszeres foglalkoztatásának Magyarországon.
Kovács Zoltán, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának fideszes tagja szerint nemzetbiztonsági kockázat akkor merül fel Werber esetében, ha a stratéga olyan dokumentumokba is betekintést nyerhet, amelyek hazánk szuverenitásával és érdekeivel kapcsolatosak. Ha csupán ötletekkel, szlogenekkel látja el az MSZP kampányát, akkor nem áll fenn ez a veszély. A politikus megjegyezte ugyanakkor: korábbi hírek alapján arra lehet következtetni, Ron Werber nem csak egyszerű kampányfeladatokat kap. Szerinte, ha a Magyar Köztársaság érdekeivel összefüggő papírokba is betekinthet, akkor azoknak a felelőssége merül fel, akik őt alkalmazzák.
Ismert, Ron Werber 10 ezer dollár értékben kapott megbízást a magyar kormánytól egy tanulmány elkészítésére, a Miniszterelnöki Hivatal szerkezeti átalakítására vonatkozóan. A tanácsadó már 1993 nyarán is hazánkban tartózkodott az MSZP vendégeként. Akkor Werber az izraeli Munkapárt pártigazgatója volt. Az akkori magyarországi látogatásán az MTI szerint azt nyilatkozta: „Miután az izraeli választásokon győztes baloldal kampányába már bepillanthattak a magyar szocialista párt képviselői, a látogatást viszonozva a Munkapárt elsősorban technikai jellegű tapasztalatok átadásával igyekszik segíteni.”
Magyar Péterék hazudtak a rendezvényük költségeiről