Tóth András beszámolt

Újabb politikusok érintettségének gyanúja nem merült fel a K&H-botrányt és az Inter-Európa Bank pénzmosását illetően, tegnap azonban kiderült, hogy a nemzetbiztonsági szolgálatok nem ismerik, kik állnak a brókerbotrányban részt vevő off-shore cégek mögött.

2003. 09. 09. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tóth András, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő államtitkár korábbi szavaival ellentétben több – eredetét tekintve nem biztos, hogy valódi – feljegyzést is ismer, ám azokat, amelyekről az ellenzék beszél, nem – derült ki a nemzetbiztonsági bizottság zárt ülése után, amelyen Tóth mellett Bácskai Jánost, a Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központ felfüggesztett vezetőjét is meghallgatták. Kormánypárti és ellenzéki képviselők egyaránt hangsúlyozták: a testület csak a nemzetbiztonsági szolgálatok munkájáról érdeklődött, egyéb szempontokat nem vizsgált. Továbbra sem egyértelmű, hogy Tóth András milyen szerepet játszott a K&H-botrányban és az Inter-Európa Bank pénzmosásában – vélekedett Kövér László és Demeter Ervin.
Az államtitkár az ellenzéki politikusokhoz hasonlóan úgy fogalmazott, hogy a szolgálatok rendben ellátták munkájukat, nem terheli őket felelősség amiatt, hogy a sikkasztás és pénzmosás több gyanúsítottja külföldön tartózkodott, mint például Kulcsár Attila. A titkosszolgálatok mindent megtettek a brókerbotrány felderítéséért, a testület előtt azonban személyi kérdésekről nem esett szó – tette hozzá Tóth András. Bácskai János – aki ellen büntetőeljárás indult – a bizottság zárt ülésén részletesen elmondta, hogyan, milyen körülmények között beszélt korábban Kulcsár Attilával, ám válaszairól a titoktartásra hivatkozva egyelőre nem árult el a sajtónak semmit. Az ő meghallgatását egyébként az MSZP kezdeményezte, míg Tóth Andrásét a Fidesz.
Kövér László, a nemzetbiztonsági bizottság elnöke lapunknak kifejtette: Kulcsár Attila Bécsbe távozása magának a brókernek is érdekében állhatott, mert vélhetőleg ez a helyszín biztonságosabb neki. – Úgy gondolom, sokan szeretnék őt még távolabb látni, másrészt a jelenlegi helyzet azt is eredményezi, hogy a meghallgatása hónapokat késhet, addig pedig az ügyvédeken keresztül egyeztethetnek mondandójáról – fogalmazott. A szocialisták javaslatára a bizottság következő ülésén Áder Jánost, a Fidesz frakcióvezetőjét hallgatja meg, ám az ellenzék várhatóan további személyek testület elé idézését kezdeményezi. Emlékezetes: Áder is találkozott Kulcsár Attilával, ám több nyilatkozatában kifejtette: a bróker látogatását provokációnak tekinti. Szerinte csak így lehetett egy fideszes szálat behúzni a botrányba.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.