Tóth András, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő államtitkár korábbi szavaival ellentétben több – eredetét tekintve nem biztos, hogy valódi – feljegyzést is ismer, ám azokat, amelyekről az ellenzék beszél, nem – derült ki a nemzetbiztonsági bizottság zárt ülése után, amelyen Tóth mellett Bácskai Jánost, a Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központ felfüggesztett vezetőjét is meghallgatták. Kormánypárti és ellenzéki képviselők egyaránt hangsúlyozták: a testület csak a nemzetbiztonsági szolgálatok munkájáról érdeklődött, egyéb szempontokat nem vizsgált. Továbbra sem egyértelmű, hogy Tóth András milyen szerepet játszott a K&H-botrányban és az Inter-Európa Bank pénzmosásában – vélekedett Kövér László és Demeter Ervin.
Az államtitkár az ellenzéki politikusokhoz hasonlóan úgy fogalmazott, hogy a szolgálatok rendben ellátták munkájukat, nem terheli őket felelősség amiatt, hogy a sikkasztás és pénzmosás több gyanúsítottja külföldön tartózkodott, mint például Kulcsár Attila. A titkosszolgálatok mindent megtettek a brókerbotrány felderítéséért, a testület előtt azonban személyi kérdésekről nem esett szó – tette hozzá Tóth András. Bácskai János – aki ellen büntetőeljárás indult – a bizottság zárt ülésén részletesen elmondta, hogyan, milyen körülmények között beszélt korábban Kulcsár Attilával, ám válaszairól a titoktartásra hivatkozva egyelőre nem árult el a sajtónak semmit. Az ő meghallgatását egyébként az MSZP kezdeményezte, míg Tóth Andrásét a Fidesz.
Kövér László, a nemzetbiztonsági bizottság elnöke lapunknak kifejtette: Kulcsár Attila Bécsbe távozása magának a brókernek is érdekében állhatott, mert vélhetőleg ez a helyszín biztonságosabb neki. – Úgy gondolom, sokan szeretnék őt még távolabb látni, másrészt a jelenlegi helyzet azt is eredményezi, hogy a meghallgatása hónapokat késhet, addig pedig az ügyvédeken keresztül egyeztethetnek mondandójáról – fogalmazott. A szocialisták javaslatára a bizottság következő ülésén Áder Jánost, a Fidesz frakcióvezetőjét hallgatja meg, ám az ellenzék várhatóan további személyek testület elé idézését kezdeményezi. Emlékezetes: Áder is találkozott Kulcsár Attilával, ám több nyilatkozatában kifejtette: a bróker látogatását provokációnak tekinti. Szerinte csak így lehetett egy fideszes szálat behúzni a botrányba.
Akciófilmbe illő jelenetek játszódtak le Budapesten