Legalább egy hónap, de akár hosszabb idő is eltelhet a Pannonplast Rt. rendkívüli közgyűlésének összehívásáig, amit a Karsai Holding Rt. mint a műanyagipari cég egyik meghatározó tulajdonosa kezdeményezett – írtuk két hete. Ma már tudjuk: a részvényesi találkozó november 3-án lesz, s azt is, hogy a közgyűlés összehívását kezdeményező Karsai Holding két napirendi pontja mellé még két pontot vett fel a Pannonplast igazgatósága.
Taktikázik a Britton
Valójában érthetetlen, hogy a Britton miért kérte a napirendi pontok közé azon tétel felvételét, hogy a 12,5 százalékos küszöböt töröljék el a részvényesek – mondta lapunknak Karsai Béla. Érthetetlen az a koncepció, hogy a szavazati küszöb eltörlésének kérését követve a Britton bejelentette, kiszáll a Pannonplastból, és tőzsdén értékesíti a tulajdonában lévő műanyagipari részvényeket. Karsai Béla szerint a tőzsdei értékesítés során, sőt a bejelentés miatt is csökkenhetnek a részvényárak, ami egy újabb, a Brittonhoz hasonló cég megjelenésére adhatna okot, sőt az is elképzelhető, hogy a Britton csupán macska-egér játékot játszik, hiszen eddig a cég még nem jelentette be, hogy mennyivel csökkentette részvényei számát.
A november 3-i közgyűlés részvénytulajdonlási határnapja október 28-a, addigra minden résztvevőnek megfelelő támogatókkal kell rendelkeznie. Ismereteink szerint jelenleg a Karsai Holdingnak és a Brittonnak csaknem azonos tulajdoni hányada van és támogatóik szavazati aránya is azonos, így az elemzők fej fej melletti harcot várnak a közgyűlésen. Egy kérdés merülhet fel, hogy Fehér Erzsébet, a régi-új elnök kinek a javára dönt. Az mindenesetre látszik, hogy a Britton korábbi határozott pénzügyi helyzete megingott, a költségvetés csapja elzárult, így mint pénzügyi befektető már nem jöhet szóba, tehát vélhetően a legjobb megoldás az lenne, ha Fehér Erzsébet a Karsai Holding mellett döntene.
Fehér Erzsébet marad?
Karsai Béla a minap azt nyilatkozta lapunknak, hogy egy, a számukra eredményes közgyűlés után Fehér Erzsébet jövőbeni szerepe számára még nem tisztázott. A Karsai Holding első embere szerint Fehér Erzsébet szakmai munkája kiváló, de az elnök asszony eddig sokat tett a Karsai Holding lehetőségeinek gyengítéséért s az összeolvadási tervek elhárításáért. Karsai Béla hangoztatta: mind a Pannonplast vezetésének, mind nekik az az érdekük, hogy a jelenlegi tisztázatlan, bizonytalan állapotot feloldják. A K&H-ügy nem tett jót a cég hírnevének, így sok teendő van még a műanyagipari cég háza táján.
A november 3-i közgyűlés szavazati lehetőségeiről a Karsai Holding állásfoglalást kért a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletétől (PSZÁF). E dokumentum birtokában dönt a cég arról, milyen stratégiát alkalmaz a részvényesi találkozón. Karsai Béla azonban szeretné elérni, hogy az igazgatóságból a Britton képviselőit távolítsák el, és azt, hogy a Karsai Holding két főt delegálhasson a boardba. Hogy maga Karsai Béla szerepet vállalna-e az igazgatóságban, még nem tisztázott. Karsai Béla hangoztatta, még korai arról beszélni, mi lenne a legcélszerűbb, arra viszont fel lehet készülni, hogy amennyiben ezúttal a mérleg serpenyője a javukra billen, akkor milyen operatív lépéseket kell tenni a Pannonplastnál.
Szakmai befektető kell
A Karsai Holding esélyeiről a Pannonplaston belül is megosztottak a vélemények. Sokan nem tartják egészségesnek a két cég összefonódását, mások viszont csupán Karsai Béla operatív intézkedéseiben látják a magoldást a Pannonplast felemelkedéséhez. A Karsai Holding elképzelései elemzők szerint két éven belül jelentős nyereséget, sőt osztalékot is hozhatnak a Pannonplast számára. Jelenleg az a kérdés, hogy lesz-e elegendő támogatója Karsai Bélának a tervek megvalósításához.
A Karsai Holding eddig két alkalommal próbálta meg tisztességes módszerekkel bevenni a Pannonplast bástyáit, ám eddig sikertelenül. A legutóbbi alkalommal, idén tavasszal törvényes eszközök kijátszásával a Britton Consulting közpénzeket is felhasználva jutott előnyhöz. A Kulcsár Attila és a K&H Bank nevével fémjelzett botrány kapcsán került napvilágra, hogy a Pannonplast-részvények felvásárlása is a bróker ügyeihez kapcsolódik, de mint később kiderült: az túlmutat a műanyagipari cégen is.
Meggyilkolta a feleségét egy fóti férfi