A nap elején a BUX 22 pontos csökkenéssel nyitott, majd egy rövidebb ideig tartó emelkedés után újból visszaesett előző szintje alá, a kereskedés végén a napi mélypontján zárt. Az elemzők hangoztatták, hogy a magyar tőzsdére nem hatottak sem az európai drágulások, sem az amerikai növekedés, de egyúttal rámutattak, hogy a BÉT vezető részvényei közül is csupán az OTP tudott drágulni.
Az európai parketteken hossz-hullám söpört végig, a vállalati jelentések akkora erővel hatottak az árfolyammutatókra, hogy azok egy százalékot meghaladó mértékben növekedtek. A német börzén a DAX 30 index kora délután 1,4 százalékot javult, ezt a Bayer AG, a BMW, valamint az Infineon indukálta. Londonban mérsékeltebben gondolkodtak a spekulánsok, így a Temze partján az FTSE 100 „csupán” 1,2 százalékot nőtt. A Cityben főként a technológiai papírok iránt volt nagy kereslet, a nap nyertese a Cable&Wireless, a Phamragene, a Marconi, a HSBC, a British Telecom és a Vodafone volt.
A tengerentúlon a nagykereskedelmi forgalmi adatok, a raktárkészletek növekedése és az októberben mért munkanélküliség csökkenése segítette a tőzsdéket. Az Egyesült Államokban a munkanélküliség októberben 6 százalékos szintre mérséklődött, szemben az előző havi 6,1 százalékos aránnyal. A szakértők várakozásaikban azzal számoltak, hogy októberben a szeptemberivel azonos szinten marad az állástalanok aránya.
Pesten a részvények többségének ára visszaesőben volt, a 10 forintot dráguló OTP mellett erősödött a Graphisoft, a Zalakerámia és a Nabi ára. Forintban mérve viszont nagyobb zuhanással zárta a napot a BorsodChem, a Mol, a Richter, valamint a Pannonflax.
A devizapiacon a forint enyhén erősödött – közölte tegnap az MTI-Eco. A hazai fizetőeszköz a BÉT zárásakor 8,91 százalékon állt a sáv erős oldalán, 15 bázisponttal erősebb pozícióban az előző napi hivatalos záráshoz képest. Az eurót 257,15/35 forinton jegyezték, szemben a csütörtök délutáni 257,50/85 forintos értékkel.
Ma érkezik az emelt nyugdíj a bankszámlákra! - videó