A nemzetközi értékpapírpiacokon nem uralkodott akkora optimizmus, mint a magyar piacon, az amerikai makrogazdasági adatok hatására és a többnapos drágulást követve tegnap lefelé mozogtak a tőzsdekurzusok. Az elemzők rámutattak, hogy a nemzetközi tőzsdéken profitkivétel jelentkezett, míg a BÉT-en egyes papírokat azért vásárolták igen intenzíven, mert harmadik negyedéves eredményeik igen kedvezők lettek.
A nap egyik nyertese a Richter lett 1605 forintos drágulásával, ezt követte a Démász és az OTP. Az OTP árát nagyrészt az elmúlt napok devizapiaci ármozgása lendítette fel. A vezető részvények közül meglepetésre a Mol ára nem drágult. A piac szereplői szerint az olajipari cég részvényei az elmúlt napokban olyan növekedést mutattak fel, amit követve érthető a korrekció. A Mol vezérigazgatója, Mosonyi György a kedden megjelent lengyel lapértesülésekre és a Reuters információira reagálva azt közölte, hogy a PKN Orlen-ügyben már két éve folynak tárgyalások, konkrétumokról azonban még korai lenne beszélni.
A BUX komoly emelkedésével párhuzamosan a forint devizapiaci árfolyama is kedvezően alakult, tegnap a piac zárását követve a forint 8,49 százalékon állt a sáv erős oldalán a bankközi devizapiacon, 48 bázisponttal erősebben a kedd délutáni helyzeténél. Az eurót 258,30/50 forinton jegyezték, míg előző nap délután 259,60/90 forint volt az árfolyama. Ez azt jelentette, hogy a négynapos pánik elülni látszik, a kedélyek megnyugodtak. Annak érdekében viszont, hogy a Magyar Nemzeti Bank a pénzpiaci likviditást stabilan tartsa, tegnaptól a Budapesti Értéktőzsdén kereskedési joggal rendelkezik. A vezérigazgatói döntés a gyakorlatban azt jelenti, hogy az MNB a jövőben a tőzsdén is kereskedhet állampapírokkal.
20 lányt ejtett túszul egy balassagyarmati testvérpár