John Nichols az ünnepélyes „becsengetés” alkalmával elmondta, hogy a brit gazdaság és a City bár minden szempontból nem a legnagyobb világon, de több szempontból nézve is meghatározó méretű. A londoni pénzpiacon jelentős mértékű tranzakciók kötődnek, ezek értéke naponta meghaladja a Wall Street-i forgalmat is. Nagy-Britannia eurózóna tagságát tekintve a nagykövet a Bank of England leköszönt elnökének Eddy George-nak a szavaival élt, és azt mondta: amennyiben igaz az a vélemény, hogy az euró mint fizetőeszköz sokáig fennmarad, akkor a briteknek van még idejük arra, hogy bevezessék hazájukban.
A Budapesti Értéktőzsdén növekvő forgalom mellett mérsékelten emelkedett a BUX kurzusa, a nap elején közel 100 pontot emelkedő index a kereskedés végéig fenntartotta megszerzett előnyét, és végül 96,57 pontos emelkedéssel zárt. A nap nyertese a Matáv lett 28 forintos drágulásával, de jól szerepelt a Mol és az OTP is. A Mol esetében a regionális terjeszkedésről szóló információk és a kibocsátás közelsége indukálta a drágulást.
Elemzők elmondták, hogy a piac valóban a Mol-részvények kibocsátására, valamint a még folyó FHB-részvények kibocsátásának fejleményeit várja. Az FHB nyilvános értékesítés főszervezőjének, a Concorde Értékpapír Rt.-nek az igazgatója, Boris Mihály lapunknak elmondta, hogy ajánlják az ÁPV Rt.-nek, hogy három nap után ne zárják le a részvényjegyzést. Az igazgató hangoztatta, hogy várhatóan a tegnapi nap folyamán lejegyezték az első körben felkínált 350 ezer darab részvényt, és kérik az ÁPV-t, hogy a folytatáshoz a kibocsátási tájékoztatóban leírtak szerint további 300 ezer darabot bocsásson értékesítésre.
Ma érkezik az emelt nyugdíj a bankszámlákra! - videó