A befektetők azt nyilatkozták a tőzsdezárást követve, hogy a nemzetközi tőkepiacok gyengülései következtében inkább a partvonalon maradtak és nem avatkoztak be az eseményekbe.
Londonban és Frankfurtban, függetlenül a publikálásra került különböző kedvező hírektől, gyengülést jeleztek a tőzsdemutatók. Az FTSE 100 index 0,3 százalékkal, a DAX 30 indikátor 0,51 százalékkal állt a BÉT zárásakor előző értéke alatt. A Cityben Marconi, a Dixons és a Reuters gyengült a legjobban. A német piacon viszont még a kölni IW gazdaságkutató intézet javuló gazdasági kilátásai sem tudtak komoly drágulást okozni. Az IW a jövő évben Németországban a munkahely-leépítések végét valószínűsíti: az intézet szerint a munkanélküliek száma 2004-ben átlag 4,4 millió lesz. A DAX komponensei közül a leminősített Infineon és a leányvállalati problémákkal küszködő DaimlerChrysler ára csökkent a legjobban, de visszaesőben volt a Commerzbank és a Hypovereinsbank is. A tengerentúlon már nyitáskor komoly veszteségeket jeleztek a tőzsdei kurzusok, így az európai parketteken az elemzők komolyabb emelkedésre nem számítottak.
A magyar piacon a vezető részvények kivétel nélkül drágultak, a nap vesztese a Pannonflax lett, ezt követte a gyengülők sorában a Humet, az Econet és a Pannonplast. Az a kevés emelkedő árú részvény közül kettőt volt érdemes kiemelni, az egyik a BorsodChem volt, a másik a Graphisoft. A vegyipari cég részvényei 3,4 százalékkal, a szoftvergyártó papírjai 4,4 százalékkal erősödtek.
A devizapiacon nyugodt üzletmenet mellett folyt a kereskedés, a forint a BÉT zárásakor 8,79 százalékon állt a sáv erős oldalán. Az eurót 257,45/65 forinton jegyezték, csaknem azonos árfolyamon a hétfő délután jegyzett 257,50/60 forintos kurzussal – írta az MTI–Eco.
Ma érkezik az emelt nyugdíj a bankszámlákra! - videó