Ha a nemzetgazdaságban nem mutatkoznak a változás pozitív jelei, akkor a lakástámogatási rendszer további szigorítására lesz szükség – vélik piaci elemzők. Horváth Csaba országgyűlési képviselő – közölte az MTI – a közelmúlt szigorításairól elmondta: a lakáshitelezésben annyi változás történt, hogy a kormány beépítette a rendszerbe a piaci kamatváltozásokat. Horváth szerint a fix kamatozást választók kicsivel jobban jártak, a változót választók egy-két éven belül járnak jobban. Ha csökken a jegybanki alapkamat, követve a piac változásait, a kamatplafon is csökkenni fog.
Mádi László, a Fidesz lakáspolitika szakértője lapunknak elmondta: a legutóbbi változtatás azután történt, hogy a kormánymegbízott kijelentette, újabb szigorítással nem kell számolni. Horváth akkor elfogadhatatlannak vélte a szigorítást, most mégis védi. Ez jól mutatja a szocialisták kiszámíthatatlanságát. Arra a felvetésre, hogy a Fidesz is szigorításra kényszerült volna, Mádi elmondta: ők az infláció csökkenésével számoltak, s akkor a kamattámogatás költségvetési terhei is csökkentek volna. Ez azonban a szocialisták hibás gazdaságpolitikája miatt nem valósult meg.
Az olasz Semmitőszék megerősítette Matteo Salvini felmentését migránsok feltartóztatása ügyében















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!