Nem érnek rá Davosra

Más irányú elfoglaltsága miatt nem vesz részt a magyar miniszterelnök a davosi Világgazdasági Fórumon. Azt azonban nem tudni, más kormánytag miért nem képviseli hazánkat az eseményen.

2004. 01. 22. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az euró további erőteljes drágulása arra késztetheti az Európai Központi Bankot, hogy mérsékelje az irányadó kamatot – jelentette ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) vezető közgazdásza. Jean-Pierre Cotis a davosi Világgazdasági Fórumon – az MTI közlése szerint – elmondta: az euró árfolyamának további emelkedése esetén az európaiaknak minden lehetséges eszközt fel kell használniuk a tartós növekedés fenntartására. Szerinte ez valutapiaci intervenciót és az EKB kamatcsökkentését is jelentené. Mihail Szaakasvili grúz elnök arról beszélt, hogy összesen 15 millió dollárt szeretne összegyűjteni, amelyből az üresen kongó grúz államkasszát feltöltenék, ebből fedeznék az állami alkalmazottak fizetését, s megszüntetnék a kenőpénzek jelentette kísértést. Ismeretes, Soros György magyar származású amerikai üzletember és az ENSZ egy alapítványon keresztül támogatja a korrupcióellenes harcot. Soros és az UNDP egy-egymillió dollárt ígért, más támogatóktól pedig egyelőre öt-hatmillió dollár folyósítását várják. A nemzetközi fórumon más magyar vonatkozású hír nem volt, hiszen azon a magyar kormány nem képviselteti magát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.