Nem okozott fennakadást a hó

Csak kisebb fennakadásokat okozott Magyarországon az idei első hóesés. A környező országokban is havazott tegnap, ezért a prágai repteret egy időre lezárták, Németországban és Ausztriában forgalmi dugókba torlódtak az autósok, az Alpokban pedig megnőtt a lavinaveszély.

Sellei Andor
2004. 01. 06. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Itthon leginkább Győr-Sopron megyében esett a hó tegnap. Csaknem 20 centiméternyi hullott az északnyugati területeken, és ez igencsak lelassította arrafelé a közlekedést. Néhány autó összekoccant, árokba hajtott az M1-es autópályán, egy keresztbe fordult kamion pedig órákra megbénította a forgalmat a 85-ös főúton – tájékoztatta lapunkat Paládi Zsolt, az Utinform ügyeletese, aki azt is közölte, hogy máshol kevesebb, 5–10 centiméternyi hó esett csupán. Mindenütt latyakosakká váltak ugyan az utak, de szinte az összes úttisztító jármű dolgozik, a fagyosabb helyeken sózzák az aszfaltot.
Erős havazás kezdődött tegnap délután Vas, Tolna, Somogy és Veszprém megyében is. A hó a Bakonyban és Pápa környékén 6–7 centiméter vastagon borította a tájat. Ezen a vidéken huszonkét kotróautó takarít folyamatosan az utakon.
*
Tolna megyében tizenkét úttakarító dolgozott tegnap, így nem volt jelentősebb fennakadás a közlekedésben. Érdekes viszont, hogy Vas megye északi részén hét centiméter hó esett, délen pedig akadt olyan hely, ahol egyetlen centi sem.
Az intenzív havazás ellenére alig ötcentis hó borítja a bükki sípályákat, egyelőre sehol sem kapcsolták be a felvonókat – tájékoztatta az MTI-t a Bánkút Síklub vezetője. A bánkúti út – csakúgy, mint a többi útvonal Borsodban – járható volt.
Budapesten legfeljebb egy-két centi hó maradt az utakon – közölte lapunkkal a Fővinform ügyeletese. Főként Budán okozott kisebb gondokat a latyakos, kásás aszfalt, de a hatvan munkába állt hókotró hamar megtisztította az utakat. Kritikus esetben hetven gépet is tudnának mozgósítani a Fővárosi Közterület-fenntartó Rt.-nél.
Prága repterét tegnap le kellett zárni a havazás miatt. Szlovákiában is esett, de az utak járhatók, a legtöbb sípályán ideálisak a lehetőségek, de arrafelé ajánlatos hóláncot használni. A Magas-Tátrában és az Alpokban lavinaveszély van. Havazás és ónos eső okozott forgalmi dugókat tegnap Németországban. Rajna-Pfalz tartományban 16 közlekedési balesetet jegyeztek fel a reggeli csúcsforgalomban, öten könnyebben megsérültek.
A következő 36 órában a Kárpát-medence fölé kissé szárazabb, de továbbra is hideg levegő áramlik, átmenetileg megszűnik a havazás – jelentette tegnap az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.