Szárd fenyegetés Prodinak

Szardíniai anarchisták közölték tegnapi üzenetükben, hogy ők küldtek újabb fenyegető csomagot Romano Prodinak, az Európai Bizottság olasz elnökének bolognai címére.

Hírösszefoglaló
2004. 01. 14. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Petárdák és kilőtt lőszerek voltak abban a csomagban, amelyet hétfőn kézbesítettek Bolognában, de a biztonsági szolgálat lefülelte. Mint emlékezetes, közvetlenül karácsony után Prodi maga bontott fel egy levélbombát Bolognában, de a kicsapó lángnyelvek csak a bútorokban okoztak némi kárt, személyi sérülés nem történt. A „névtelen szárd anarchisták” és az „anarchista proletár mozgalom” által vállalt, s a „felszabadulás és szabadság eszméit” hirdető csomagot ezúttal nem Bolognában, hanem Cagliariban adták fel január 9-én. Prodi már hétfő óta Brüsszelben dolgozik, ugyanakkor családja, így felesége, Flavia Franzoni – akinek az előző robbanócsomagot címezték – még Bolognában tartózkodik. Az újabb csomagban vadásztöltényhüvelyek voltak, továbbá öt petárda papírba burkolva s egy fénykép, amely a karácsony utáni levélbomba kézbesítését követően nyilatkozó Prodit ábrázolja.
A Prodi, illetve más EU-vezetők címére küldött levélbombák ügyében a nyomozást olasz szakértők vezetik, ugyanis a robbanócsomagokat Bolognában adták fel, s ebben az olasz városban robbant először ilyen küldemény – közvetlenül karácsony után – Romano Prodi, az Európai Bizottság elnöke otthonában. Az ezt követő napokban gyors egymásutánban érkeztek hasonló levélbombák az Európai Unió vezető hivatalaiba és tisztségviselőinek.
Az olasz hatóságok változatlanul anarchista, az uniót ellenző szélsőséges csoportokat gyanítanak a háttérben, ugyanis a korábbi, figyelmeztetésnek szánt robbantásokat a FAI (öt lázadó-anarchista szervezetet tömörítő laza front) vállalta magára az olasz sajtóhoz eljuttatott üzenetében.




Néppárti cél

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.